Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golfová kampaň míří do kin, škol a posiloven

Jednou z tváří kampaně Hraj golf, změň život je atlet Roman Šebrle.

21 2010
Na hřišti Automotodrom Brno přidali v září druhý termín pro zájemce o základní golfový balíček "Hraj golf, změň život". Vyžádala si to poptávka a klub dokázal zareagovat. Podobné zprávy z jednotlivých resortů občas přicházejí, počet registrovaných golfistů však zatím nijak výrazně neroste.

Kampaň berou zájemci o golf často jako jednorázový zážitek. Zkušenosti profesionálních trenérů v anketě golf.idnes.cz potvrzují, že většina z těch, kdo za 299 korun zaplatili tři výukové lekce, toho o golfu moc neví.

V tom je podstatný rozdíl mezi lidmi, kteří cestu na hřiště našli sami. Ti dopředu vědí nebo tuší, že je čeká jak náročný trénink švihu, tak specifická pravidla.

Hraj golf, změň život - tisková konference, Jiří Korn.

Generální sekretář České golfové federace Miroslav Holub říká, že na konci roku bude provedena podrobná analýza akce. Už dnes ale mluví o změnách strategie.

"Máme stránku na Facebooku. Sleduju na ní diskuse a už teď mám subjektivní obrázek o tom, co funguje efektivněji," uvedl na tiskové konferenci v Darovanském Dvoře.

Jednou z tváří kampaně Hraj golf, změň život je hudebník Ondřej Soukup.

Kampaň Hraj golf, změň život propaguje na billboardech a v televizních spotech osm populárních či vážených osobností. "Jako golfistovi se mi to líbí, na mě to působí jako slogan, ale kdybych byl někdo, kdo o golfu moc neví, asi by mě to neoslovilo," uvedl český profesionál Lukáš Tintěra.

Lidé z federace takovému názoru naslouchají a kampaň bude pravděpodobně přesměrována."Měli jsme představu, jak kampaň medializovat. Na podzim by měly přijít na řadu jiný design billboardů a jiné osobnosti," říká Holub a dodává, že informace potečou jinými kanály. Kampaň se dostane například do kin, vysokých škol a fitness center.

Budete potřebovat spoustu času!

Na otázku, co by měl člověk vědět, než se rozhodne začít si něco s golfem, odpovídají v anketě profesionální trenéři.

Jan Bayer (Praha - Hodkovičky): Kolik času bude na golf mít, jestli na něj bude mít trpělivost a hlavně jestli ho bude bavit.

Pavel Hepnar (Praha - Hostivař): Měl by si rozmyslet, jaký golf se chce učit. Zda vysloveně rekreační, bez velkých ambicí, jít si zahrát s přáteli pro radost nebo naopak golf s možností zlepšovat se a soutěžit. V tom případě by měl vědět, že na golf bude potřebovat spoustu času, patrně víc než na jakýkoliv jiný sport.

Ondřej Bosák (Zlín – Lázně Kostelec): Každý by si měl uvědomit, že golf není jen sport, ale životní filozofie. Je to navíc jediný sport, který se dá díky handicapovému systému a různě vzdáleným odpalištím hrát zcela vyrovnaně naprosto s kýmkoliv.

Výuka golfu - ilustrační

Jakub Danko (Praha - Rohanský ostrov): Nejdůležitější je najít někoho, kdo vám pomůže odhalit všechna tajemství golfu. Těch informací je totiž ze začátku opravdu hodně. Nespoléhejte se na kamarády, protože ti často nehrají o moc líp než vy. Obraťte se na profesionála, který vás do všeho zasvětí.

Jakub Važanský (Písek – Kestřany): Každý by měl vědět, že se rozhodně nevyplatí podceňovat golfová pravidla a etiketu. Není ostuda, když někdo hraje špatně, ale když se na golfu neumí chovat.

Jiří Holý (Kunětická Hora): Golf je ideálním sportem pro všechny, kteří mají rádi pohyb na čerstvém vzduchu a v přírodě.

Dagmar Klásková (Kravaře): Je to jako s každým jiným sportem. Není potřeba vědět nic speciálního, chce to jen mít chuť se něco nového naučit. Nakonec do toho člověk vpluje ani neví jak.Najdete na iDNES.czmobilní verze