Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golfová elita bude hrát v Doralu. Ale opět ji zastiňuje Tiger Woods

Tvář Tigera Woodse se na hráče a návštěvníky dívá z billboardů i světelné tabule. | foto: AP

11 2010
S "Modrým monstrem", jak je hřiště v Doralu pojmenováno, se bude prát to nejlepší, co současný mužský golf může nabídnout. Z první třicítky světového žebříčku chybí jen jeho lídr - Tiger Woods. Jeho možný návrat je opět hlavním tématem debat.

Od čtvrtka začíná druhý turnaj čtyřdílné minisérie World Golf Championships. Nemůže na něm startovat kterýkoliv člen hlavní profesionálních soutěží, ale jen padesátka nejlepších podle světového žebříčku a ti nejlepší v rámci money listů jednotlivých tour. A v Doralu na Floridě budou čtyři dny bojovat o pohádkovou dotaci 8,5 milionu dolarů.

Mezi 68 hráči bude mít největší podporu publika Camilo Villegas. Populární Kolumbijec o víkendu vyhrál Honda Classic a i v Doralu bude patřit mezi největší favority. Podporovat ho bude řada fanoušků z jeho vlasti. "Je skvělé vidět v publiku všechny ty kolumbijské vlajky," řekl Villegas. Dodal však, že o to je těžší se plně soustředit na ránu.

Camilo Villegas, CA Championship

S "Modrým monstrem", jak je hřiště v Doralu pojmenováno, se bude prát to nejlepší, co současný mužský golf může nabídnout. Z první třicítky světového žebříčku chybí jen jeho lídr - Tiger Woods.

Právě zprávy o něm zastiňují i druhý turnaj série WGC. Stalo se tak i při světové jamkovce v Arizoně, během které poprvé od listopadové nehody promluvil na veřejnosti. O necelý měsíc později je opět hlavním tématem, konkrétně to, že se začal připravovat pod dohledem svého trenéra švihu Hanka Haneyho. O možném návratu Tigera Woodse čtěte zde

Památka na vítězství Tigera Woodse v Players Championship v TPC Sawgrass, místě hráčova prvního veřejného vystoupení k sexuální aféře.

Jak popisuje redaktor serveru golf.com, je obtížné ujít po cvičném odpališti v Doralu několik metrů a neuslyšet ani slovo o Tigeru Woodsovi. Navíc návštěvníci i hráči mají na očích billboardy s nápisem "Svět se dívá". Uprostřed billboardu je tvář Tigera Woodse. Opět je to on, koho celý svět sleduje. Pozornost vzbuzuje i příjezd Woodsova manažera Marka Steinberga do Doralu.

Titul na CA Championship obhajuje Phil Mickelson, který se měl stát tím, kdo zaplní mezeru při absenci Tigera Woodse. Zatím se tomu tak nestalo, z pozice světové dvojky jej sesadil Steve Stricker a Mickelson letos nezaznamenal žádného většího umístění - nejlépe skončil osmý na Pebble Beach.

Phil Mickelson - San Diego Open, 4. kolo.

Méně úspěšní golfisté mají v rámci PGA Tour na programu turnaj v Portoriku s celkovou dotací 3,5 milionu dolarů. Účastní se ho i český rodák Alex Čejka. České televizní stanice nebudou vysílat přenos ani jednoho z turnajů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze