Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golfová akademie Skopový otevře v Hodkovičkách na Velikonoční pondělí

Otevírání golfové akademie Skopový v Hodkovičkách. | foto: Martin Kabát

4 2010
Byl to starší syn Karla Skopového, kdo dal tři nositele známého českého golfového jména dohromady k vytvoření rodinné akademie. Dostala název právě podle příjmení, které znamená kvalitu, a usídlila se na pražském předměstí v Hodkovičkách. Řada profesionálních učitelů a jednotná metodika, to je základ, ale klientům se tady nabízí mnohostrannější péče.

Znamená to, že model výuky jeden učitel - jeden žák už není trend? "Každému vyhovuje něco jiného," nezavrhuje Karel Skopový junior to, čím se převážně živil řadu let. "Mně se často stávalo, že za mnou přicházeli pokročilí hráči a měli třeba jen dílčí problém. Byli krátcí na drivu, nebo jim nešlo patování."

Takové případy někdy nekončí úspěchem. Žadatel a jím oslovený profesionál to ve dvojici nedokážou. V akademie Skopový se pravděpodobnost úspěchu zvýší. "Výhoda našeho systému bude v tom, že hráč u nás nebude spojen jen s jedním člověkem, ale svůj problém vyřeší se specialistou," potvrzuje muž, vyhlášený loni trenérem roku.

Klubovna golfového klubu Hodkovičky.

Spolu s oběma Karly a Petrem Skopovým budou v akademii působit další členové PGA, včetně Ondřeje Lébla, jenž je podobně jako mladší syn Karla Skopového aktivní playing pro. K dispozici budou i specialisté na fitness a rehabilitaci.

v Golf and Country Clubu Hodkovičky navíc (mimo akademii) působí britský odborník na mentální stránku hry. "Měli jsme víc nabídek," zmiňuje se otec o výběru domovského hřiště, "ale rozhodl vztah mého syna k tomuto prostředí a také to, že tady chtějí rozvíjet prostředí pro komplexní výuku, pro péči o tělo i duši golfisty," dodává Karel Skopový senior.

Dva muži stejného jména Karel Skopový - otec a syn, oba golfoví profesionálové.

Zakladatelé akademie chtějí udržet klienty, aby se po základním kurzu vraceli k nim, udržením jednotné metodiky. "Pravidelně se budeme informovat o tom, s čím klienti přicházejí, bude to týmová práce. Kdo k nám přijde, může ihned začít s kterýmkoli z nás a má na co navazovat," potvrzuje Karel Skopový junior.

První hodiny budou učitelé nové akademie dávat na Velikonoční pondělí. Ve stejný den Hodkovičky rozjíždějí akci "Na hřiště snadno a rychle!" pro čtyřčlenné skupiny začátečníků.

Driving range golfového klubu Hodkovičky.

V těchto kurzech za 2900 korun dostanou zájemci o zelenou kartu, povolující vstup na golfové hřiště, osm osmdesátiminutových lekcí golfu a absolvují povinné přednášky o pravidlech a etiketě.Najdete na iDNES.czmobilní verze