Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Od loňska už vím, co je spilka, smála se u piva golfistka Spilková

Golfový turnaj Sberbank Golf Masters v Dýšině. Klára Spilková. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

26 2014
Golfistka Klára Spilková je největší českou nadějí v dalším díle prestižní série Ladies European Tour, který pod názvem Sberbank Golf Masters odstartoval v Golf Parku Plzeň-Dýšina. Loni zde Spilková obsadila 23. příčku. Letos ale prožívá vydařenou sezonu, už třikrát v seriálu skončila v elitní desítce.

Když v černých večerních šatech a s rozpuštěnými dlouhými vlasy na středeční hráčské party v Plzni rozpustile usrkávala z půllitru, bylo znát, že se v pivovaru cítí jako doma. Koneckonců, i příjmení ji k tomu opravňuje.

„Minulý rok jsem tady byla i na prohlídce pivovaru a konečně mi vysvětlili, co vlastně spilka znamená. Takže teď o svém jméně vím to nejdůležitější,“ smála se 19letá česká golfistka Klára Spilková.

V pátek už se převlékla do „pracovního“ a v Golf Parku Plzeň-Dýšina rozehrála turnaj Sberbank Golf Masters, další díl prestižní ženské série Ladies European Tour. V něm je největší českou nadějí.

Je turnaj v Plzni něčím výjimečný?
To tedy je. Má rodinnou atmosféru. Nikde jinde se golfistky před turnajem nesejdou pohromadě jako tady. V pivovaru, u českého piva a k tomu guláš nebo svíčková. Na to jsem se těšila celý rok. A také se mě ostatní holky před party ptaly, jestli se tady zase tak přejí... Navíc se hezky oblečeme a namalujeme. Jsme přece ženské, dělá nám to dobře.

Česká profesionální golfistka Klára Spilková
Česká profesionální golfistka Klára Spilková
Česká profesionální golfistka Klára Spilková
Česká profesionální golfistka Klára Spilková

Klára Spilková hraje o víkendu na turnaji v Plzni.

Zmizí na chvíli i rivalita, která mezi golfistkami je?
Tady to má vážně svou atmosféru. Na hřišti v Dýšině nebo i tady v Plzni jsou holky víc spolu, baví se pohromadě. Samy si to chtějí zpříjemnit, když jsou pořád na cestách, je to rodinnější. Samozřejmě, že rivalita mezi námi stále je, ale rozhodně ne v takové míře, že bychom si dělaly naschvály.

Je ta pohoda znát i na dýšinském hřišti?
Zažila jsem to loni. Hlavně místní fanoušci byli strašně přátelští, cítila jsem se tady vážně jako doma. Věřím, že letos jich přijde ještě víc. Atmosféra je tady skvělá. A přestože jsem ryzí Pražanda, musím říci, že je lepší než v Praze, toho si važte! (smích)

Fotogalerie

Počkejte, to může golfistce domácí prostředí pomoci podobně jako třeba fotbalistům?
Každý to má jinak, ale něco na tom bude. Já jsem trošku exhibouš, takže tyhle věci vnímám a pomáhají mi. Samozřejmě, nejde to srovnat s hokejem či fotbalem. Ale baví mě hrát před hodně lidmi a klidně s nimi nahlas zakřičím, když se mi něco povede.

A když se úder nepovede?
Tak to si jen mrzutě něco mumlám pro sebe...

Čím je golfové hřiště v Dýšině specifické?
Pořád nahoru, dolů. A občas hodně úzké. Je to něco jiného, než obvykle na turnajích potkáváte.

Minulý týden jste na předchozím turnaji Ladies European Tour v Mnichově obsadila skvělou devátou příčku. Cítíte formu?
Určitě si člověk mnohem víc věří. Být v první desítce vám dodá hodně sebedůvěry, věříte si o hodně víc. Když jste jednou první a pak až někde okolo stovky, není to úspěch. Důležitější je motat se pořád okolo elitní desítky. Pak víte, co od sebe můžete očekávat.

S čím tedy budete spokojená v neděli odpoledne, až turnaj skončí? Loni jste tady skončila třiadvacátá...
No s vítězstvím, ne?!

Tak to je skvělý plán.
(úsměv) Tak dobře, spokojená budu, když turnaj odehraju podle svých představ a budu spokojená sama se sebou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze