Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Golfista Jiménez mezi dvěma doutníky s úsměvem zval do Čeladné

Ángel Jiménez | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

26 2009
Patnáctinásobný vítěz turnajů European PGA Tour Miguel Ángel Jiménez dnes v Prosper Golf Resortu v Čeladné osobně představil blížící se Moravia Silesia Open. Na hřiště, které sám designoval, by měl španělský profesionál coby tvář turnaje přilákat na přelomu července a srpna další přední hráče.

Pořadatelé si od charismatu rodáka z Málagy slibují mnohé. A Jiménez je při své krátké návštěvě nezklamal. S velkým nadhledem absolvoval nabitý program a často žertoval.

 "Hřiště se buduje, aby se na něm lidé bavili. Když se začne připravovat na profesionální turnaj, začne vypadat úplně jinak. Možná, že kdo si sem přijede za měsíc zahrát,zanadává si, co jsme jim s tím hřištěm udělali," řekl omluvně k faktu, že fairwaye se přechodně zužují o 20 až 40 metrů a vytváří se takový rough, aby hrozil penalizacemi.
 
Ředitel turnaje Miguel Vidaor nicméně označil hřiště za úžasné, podle něj nepotřebuje příliš mnoho novinek. Zdůraznil jinou důležitou věc. "Do světa odsud půjde velmi mnoho přenosů. Lidé si všimnou té úžasné přírodní scenérie a budou se zajímat jak o zdejší region, tak o další hřiště v České republice," připomněl další Španěl v čeladenském týmu. Beskydský turnaj se bude vysílat technologií hi-definition, což zvyšuje jeho prestiž ve světě.
 
Při vší nonšalanci Jiménez bere svou roli ambasadora vážně. "Snažíme se tady udělat velkou reklamu českému golfu v celém světě. Dostávám spoustu otázek na Čeladnou a odpovídám, že je krásná, blízko Ostravy, a že si tady každý určitě musí zkusit zahrát," obrátil pětačytřicetiletý profesionál pozornost na vytváření startovní listiny.
 
Ta dosud nemá ani zdaleka konečnou podobu a ani Jiménez včera nebyl schopen potvrdit, které hvězdy sem přivede. "Jsem přesvědčen, že turnaj bude dobře obsazený. S prize money 2,5 milionu ho dělá plně atraktivním," uvedl přesvědčivě i bez výrazného gesta, jimiž šetří. Potvrdil, že jeho prioritou, společně s pořadateli, je získat českého rodáka s německým občanstvím Alexe Čejku, jenž momentálně hraje americkou PGA Tour.
 
Zástupce promotérské agentury Altamira Peter Kovarčík ocenil Jiméneze pro jeho charakter. Čtvrtý muž konečného pořadí loňské European Tour totiž pochází ze skromných poměrů. "Přivydělával si na golfovou kariéru v autoopravně a nezapomněl na to. Najde si čas na mladé hráče, vždycky jim poradí a pomáhá jim i materiálně. To pro tento region, kde se peníze nevydělávají snadno, rovněž něco znamená," vysvětlil šéf organizátorů.
 
Sám Jiménez mezi dvěma doutníky, podle nichž by ho většina lidí tipovala na bonvivána, večer letí domů trénovat. "Nic jiného než golf skoro nedělám," bránil se milovník dobrého červeného s úsměvem. "Myslím si, že i když budu mít dobrou konkurenci, budu tady chtít vyhrát. Letos mám už dvě umístění v první desítce," komentoval své výsledky v sezoně, v níž za svými lepšími přece jen zaostává. Pokud úspěch nepřijde dřív, v Čeladné by si ho hodně přál.
 Nejčtenější

Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR RECRUITER

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 25 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze