Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golfista Mrůzek ovládl už potřetí liberecký turnaj

Filip Mrůzek | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

21 2015
Potřetí za sebou se Filip Mrůzek stal vítězem českého šampionátu PGAC ve hře na jamky na hřišti liberecké Ypsilonky ve Fojtce. V napínavém souboji porazil Stanislava Matuše a získal osmikilový pohár Moser.

O třetí místo si to nejprve rozdali dříve místní Ondřej Lieser se slovenským borcem Jurajem Zvaríkem, který se zde potkal se skvělou formou. Lieser nakonec prodal své dlouholeté zkušenosti s místním nelehkým resortem a po 18 jamkách mohl svým příznivcům poslat oslavné gesto.

Boj o mety nejvyšší se tradičně rozhoduje na 36 jamek. Velmi dlouho vypadal souboj Matuše, aktuálně vedoucího muže Order of Merit Czech PGA Tour, s loňským jamkovým šampionem Mrůzkem nerozhodně, ale nakonec Mrůzek rozhodl na 16. jamce druhého kola.

„Mám radost, že jsem to dal potřetí v řadě. Hrálo se mi tady dobře, aniž bych chtěl snižovat svého finálového soupeře, tak jsem se nejvíc nadřel s Ondrou Lieserem. Došli jsme svou rundu -5 a -6, což tady není rozhodně běžné. Za rozhodující moment považuju 14. jamku druhého kola, kdy jsem poprvé použil driver a hrál 260 metrů carry naslepo přes les. Druhou jsem mohl jít na green a bylo z toho snadné birdie. Důležitá byla i první rána na tříparové šestnáctce, po níž jsem věděl, že je rozhodnuto. I díky počasí byla letošní jamkovka nejtěžší co jsem kdy hrál,“ popsal vítěz Filip Mrůzek.

Turnaj Czech PGA MatchPlay Championhip v Liberci-Fojtce měl celkovou dotaci 250 tisíc korun, z čehož si vítěz odnesl 80 tisíc. Další turnaj série Czech PGA Tour se uskuteční také na Ypsilonce, v termínu 22. až 25. srpen pod názvem Oaza Energo Czech PGA StrokePlay Championship.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze