Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golf ve Walesu aneb červený drak se probouzí z dlouhého spánku

Golfová hřiště zde existují už od 19. století a patří k těm nejkrásnějším na ostrovech. | foto: Visit Britain

12 2010
Konání prestižního golfového turnaje Ryder Cupu 2010 v rezortu Celtic Manor u města Newport na jižním pobřeží Walesu poutá zájem fanoušků golfu. Právě toto oznámení povzbudilo nejen golfové kluby v okolí, ale celý Wales, který jako golfová destinace má co nabídnout – vždyť právě zde jsou nejstarší a nejkrásnější golfová hřiště na britských ostrovech.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

VisitBritain vám představuje ta nejzajímavější golfová místa ve Walesu. Inspirujte a naplánujte si golfový zájezd do Velké Británie.

Wales je dost malá země, takže tu můžete hrát golf každý den v týdnu v jiném kraji, ale pro ty, kdo nechtějí tolik cestovat, bude nejlepší vytvořit si golfem nabitý itinerář po velšském jižním pobřeží.

Golfová hřiště zde existují už od 19. století a patří k těm nejkrásnějším na ostrovech. Jen asi neměla tolik marketingových schopností jako jejich známější sousedi. V posledních letech zažívají cestu na výsluní i méně známá linksová hřiště.

Hřiště v jižním Walesu, která si nesmíte nechat ujít

Royal Porthcawl

Golf ve Walesu.

Royal Porthcawl, nejprestižnější velšské linksové hřiště a dějiště Walker Cupu v roce 1995, má všechno, co od linksového hřiště na Britských ostrovech čekáte. První tři jamky obcházejí pobřeží zleva, zbytek hřiště se noří do vnitrozemí. Hřiště s nádherným výhledem na moře patří mezi nejkrásnější golfová jeviště ve Walesu. Skupinky hrozivých bunkrů jsou hluboké a je jich spousta, hřiště často mění směr a je dost náročné.

Ashburnham Golf Club

Ashburnham , další z golfových klubů, které jsou tu už od 19. století, prošel v posledních letech rozsáhlou obnovou. Leží vmáčknuté mezi řadou dun, které ho kryjí před mořem. Hřiště nabízí skvělé podmínky po celý rok, je pevné a rychlé. Pochvalovala si ho i golfová legenda Harry Vardon: "hřiště, které mám nejraději, je velšský Ashburnham". Dnešní návštěvníci často říkají totéž.

Golf ve Walesu

Celtic Manor

Celtic Manor Resort je prvotřídní golfový resort se třemi mistrovskými hřišti. Speciálně kvůli Ryder Cupu bylo postaveno nové hřiště Twenty Ten course. Prvních 14 jamek leží v údolí, ze kterého je nádherný výhled na okolní zelené kopce, poseté starými kamennými chalupami.

Od patnácté jamky se hřiště zařezává do úbočí hory a vytváří přírodní amfiteátr. Právě zde bude 50 tisíc diváků sledovat dění na posledních třech jamkách Ryder Cupu. Poslední jamka, se hraje přes vodu na vyvýšený green, který krásně uvidíte z každého místa na úbočí.

Golf v jižním Walesu

Pennard Golf Club

V Pennardu, klubu z 19. století, u kterého najdete jedno z nejsyrovějších linksových hřišť na světě, jako by se zastavil čas. Na hřišti se stále pasou divoká zvířata. Pennardu se říká "hřiště v oblacích", leží vysoko nad mořem a pětiparová 16. jamka vás přivede až k rozeklanému pobřeží s nádherným výhledem, jaký na žádném jiném hřišti nespatříte. Velští tour operátoři říkají, že návštěvníci buď naprosto unikátní Pennard milují, nebo nenávidí.

Tenby Golf Club

Nejstarší velšský akreditovaný golfový klub, založený v roce 1888, a další nepředvídatelné linksové hřiště, které, stejně jako Pennard, je pro ty, kdo tu hrají poprvé, trochu frustrující, hlavně pro rány naslepo a neprostupný raf. Ale nabízí dost momentů, které vás "dostanou do kolen", aby stálo za návštěvu. Z nejvyšších bodů hřiště je fantastický výhled na pobřeží až k ostrovu Caldey. Právě na tomto hřišti se dodnes hrají některé z nejlepších amatérských turnajů v zemi.

Golf ve Walesu

Pyle & Kenfig

"P & K", ležící hned nad silnicí vedoucí z Royal Porthcawl, bývá zastíněno svým starším a slavnějším sousedem. Devět jamek z původního návrhu H. S. Colta z roku 1922 bylo zničeno za druhé světové války, kdy zde byla vojenská základna. Po válce architekt Mackenzie Ross hřiště vzkřísil do dnešní podoby jednoho z nejlepších hřišť ve Walesu. Z hřiště není výhled na rušné pobřeží jako z Porthcawl, obklopuje ho divoká a drsná krajina.

St. David's City Golf Club

St. David's City Golf Club, malá devítečka trůnící na vrcholcích útesů na jihozápadě nad zálivem Cardigan Bay, leží sice trochu mimo obvyklé trasy, ale pokud se ocitnete nedaleko a máte chuť za slunného dne zabít pár hodin, určitě si ho nenechte ujít.

Je to jenom devět jamek na devíti greenech, ale vyhlídka z vrcholků útesů může směle konkurovat té nejkrásnější na Britských ostrovech. (Poznámka redaktora: nezaměňujte s klubem Royal St. David's Golf Club na severním pobřeží).

Více informací o Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku!

Grafton Recruitment Praha
ZÁMEČNÍK, Hradec Králové - až 25 000 Kč/měs.

Grafton Recruitment Praha
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 18 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze