Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golf v severozápadní Anglii: tak drsný, že se bojí i profíci

Golf ve Velké Británii. | foto: VisitBritain

23 2010
Někteří golfisté hrají, aby si odpočinuli, jiní berou golf jako výzvu. Pak jsou tu ti, kteří hrají, protože jim to přináší utrpení. Pokud patříte mezi posledně jmenované, severozápadní pobřeží je vaše vysněná golfová destinace.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

soutěžte s visitbritain

Zkuste štěstí - VisitBritain pro vás připravila soutěž o luxusní golfový zájezd pro celý flight. Stačí odpovědět na soutěžní otázku.

Nejlepší golfová hřiště v regionu, včetně proslulého Royal Birkdale, jsou tak náročná, že se tu během minulého století konalo na 30 turnajů British Open, takže pro průměrného hráče představují opravdovou výzvu. Tady je výběr těch nejtěžších hřišť na anglickém "golfovém pobřeží".

Hillside Golf Club

Tohoto hřiště, které je dlouhé 6218 metrů, se bojí i profesionálové. Rod Pampling v roce 1998 prohlásil, že při kvalifikaci na Open bylo Hillside to nejtěžší, co kdy hrál. Slavný britský golfový komentátor Peter Alliss označil prvních devět jamek hřiště za "děsivé, zvlášť pokud vítr fouká zprava doleva."

Golf ve Velké Británii.Hillside je ale víc než jen strašně těžké hřiště. Je to uctívané hřiště, které hostilo spoustu světových golfových událostí, jako je British Ladies Championship a European PGA Championship. Naopak Greg Norman označil prvních devět jamek za nejlepší v celé Británii.

Royal Birkdale Golf Club

Royal Birkdale, hřiště s vysokými dunami a bičované větrem, bylo dějištěm již několika ročníků Ryder Cupu a British Open. Stejně jako u mnoha jiných linksových hřišť spočívá obtížnost Royal Birkdale v jeho prostředí.

Po většinu roku tu vane ostrý vítr od moře. Hřiště také nabízí jednu z nejdelších čtyřparových jamek v mistrovském golfu, 455metrovou třináctku.

Royal Lytham & St. Annes Golf Club

S více než dvěma sty bunkry na ferveji a greenech je Royal Lytham hřiště, které vyžaduje preciznost a dokonale prověří vaši přesnost.

Bylo založeno v roce 1886 a konaly se tu dva Ryder Cupy a deset ročníků Openu. George Lowe, první klubový profesionál, navrhnul dispozici hřiště, která přetrvala víceméně beze změn až do roku 1919, kdy bylo hřiště přestavěno Harrym Coltem.

Golf ve Velké Británii.

Webové stránky klubu Royal Lytham poctivě přiznávají, že hřiště není krásné: "obklopuje ho předměstská zástavba a lemuje železniční trať," ale i tak je považováno za jedno z nejlepších v Anglii.

Po Open v roce 2001 dřívější kapitán evropského týmu Ryder Cupu Mark James prohlásil, že by mělo být modelem pro všechna hřiště, kde se hraje British Open.

Formby Golf Club

Pokud při odpalu nejste opravdu dlouzí, budete mít na tomhle hřišti potíže. Ale síla není všechno, na čem tu záleží. Důležitá je i přesnost. Každou jamku lemuje vřes a přirozený raf a celé hřiště je poseto bunkry a písečnými dunami.

Více informací o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku.

Najdete na iDNES.czmobilní verze