Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rozchod s Vonnovou, smutné výročí. Brutální dny, nespal jsem, řekl Woods

NYNÍ UŽ BÝVALÝ PÁR. Tiger Woods a Lindsey Vonnová o víkendu oznámili rozchod. | foto: Reuters

6 2015
Počátek května není pro golfistu Tigera Woodse nikdy jednoduchý. Vzpomíná na otce Earla, který tou dobou zemřel na infarkt. Letos to bylo ještě horší. V neděli, přesně devět let od smutného výročí, oznámil spolu s lyžařkou Lindsey Vonnovou rozpad jejich vztahu, který trval přes dva roky. „Byly to tři brutální dny,“ popisoval někdejší první hráč světa.

„Nespal jsem. Tohle období roku je pro mě vždycky těžké. A to, co se stalo v neděli, tomu ještě přidalo,“ říkal Woods.

Přitom už ve čtvrtek začíná prestižní podnik Players Championship, první akce od dubnového Masters, kde skončil na slušném 17. místě, rovněž si však způsobil zranění zápěstí

Teď už je ale Woods znovu fit a říká: „Je fajn být zase v akci. Od teď budu hrát více turnajů,“ řekl Woods. „Mám za sebou dobré tréninky a jsem spokojený s tím, jak hraju.“

V ideálním rozpoložení ale není - a těžko se divit. S olympijskou vítězkou Vonnovou tvořil sportovní superpár od března 2013. Po složitém období, kdy média v letech 2009 a 2010 probírala jeho nevěru a následný rozvod s manželkou Elin, si konečně v osobním životě užíval klid. „Jsme prostě šťastní,“ říkal.

Jenže v neděli oznámili rozchod. Jako důvod uvedli, že vzhledem k jejich hektickým životům na sebe nemají dost času. Podle jejich prohlášení se sice rozešli v dobrém, přesto nešlo o jednoduché dny.

„Jsem unavený. Samozřejmě mě ovlivňuje, co se stalo,“ řekl 39letý Woods, který čeká na titul od srpna 2013. Jakmile však začne další golfový podnik, bude se prý zase stoprocentně koncentrovat na co nejlepší výkon.

„Dostanu se do svého světa, do mé zóny a zkusím předvést to nejlepší, co umím,“ popisoval americký golfista.

Titul na Players Championship obhajuje Němec Martin Kaymer, přímé přenosy vysílá ČT sport.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze