Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golf Show se rozjela. Je pro zamilované, seniory i milovníky umění

Golf Show 2010, Praha - Letňany, improvizovaný driving range. | foto: Martin Kabát

5 2010
V golfovém resortu si lze užít "romantický pobyt" ve dvou, nebo tam zajet v roli majitele balíčku pro seniory. Že to není žádná překvapivá informace? Ale kde jsou ony golfové resorty? A jak zmíněných služeb využít? odpovědi na tyto otázky dává letošní Golf Show, jejíž patnáctý ročník dnes začal v pražských Letňanech.

Podle pamětníků předchozích veletrhů v Holešovicích bývala jejich atmosféra sevřenější a expozice útulnější. Jenže klasický golf není hra do malých hal, a tak nové místo poskytlo příležitost otevřít pro návštěvníky skutečně velkorysý driving range. Jen pozor na upevnění sítí v dopadišti míčků...

Je tu samozřejmě klasika - prezentace výrobců holí a dalšího vybavení, volně rozebratelné starší výtisky časopisů, stánky známých i zcela nových golfových "túr" pro veřejnost, cestovky a resorty.

Golf Show 2010, Praha - Letňany, prezentace Rakouska.

V tom posledním urvala pozici jasné jedničky letošního veletrhu masivní prezentace rakouských hřišť. Na golf v Alpách zvou nejen obrázky zimních olympioniků sousední země, ale zejména čtvercový prostor uprostřed hlavní haly B, kde se Golf Show rozmístila. Vlastně není možné ho minout.

Naopak docela v rohu vedle stánku se suši prezentuje své obrazy Rumen Sazdev. Původem bulharský malíř, žijící přes dvacet let v Čechách, rád vysvětlí, které jsou lyricky kubistické a které zase retro.

Golf Show 2010, Praha - Letňany, výtvarné umění s golfovými náměty.

Retro jsou i repliky historických holí, zarámované k zavěšení na zeď, ve stánku umně vyvedených předmětů, upomínajících na vývoj golfové hry.

Ryzí současností, a spíš budoucností, jsou zájezdy na golfová hřiště v Keni. Nabídka se v tuzemsku teprve rozjíždí a na veletrhu nesmí chybět, stejně jako možnost zahrát si na simulátoru, nebo připomenout si na putting greenu, že jarní sezona je za dveřmi.

Golf Show 2010 potrvá po celý víkend a vrchol se čeká v sobotu odpoledne. Slavný profesionál David Carter, usídlený v Česku, bude mít nejdřív autogramiádu a od 15 hodin zájemcům poradí s jejich švihem.Najdete na iDNES.czmobilní verze