Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golf pronikl mezi nejlepší turistická místa na světě

Hřiště pro miniaturní golf ve Wisconsin Dells. | foto: Profimedia.cz

23 2010
Hned tři zmínky o golfu obsahuje výběr doporučených destinací, kam se vydat na dovolenou, podle serveru tripadvisor.com. Dvě jsou v USA, jedna ve Francii.

Pohříchu nejde o klasický výběr nějakého špičkového hřiště a golf se neprosadil v sekci, věnované sportu a outdoorovým činnostem. Vždy jde spíš o doplněk či součást většího komplexu služeb a zajímavostí.

Patnáct míst na světě, kam by se lidé měli podívat, jestliže chtějí strávit volný čas více či méně aktivním odpočinkem, je v žebříčku seřazeno právě podle konkrétního kritéria a představy, co tento odpočinek znamená pro různé skupiny turistů.

Golfové hřiště v Myrtle Beach.

Internetový portál, shromažďující vždy aktuální informace a tipy na dovolenou, rekomenduje především oblast Myrtle Beach v Jižní Karolině. Zde se nachází řada golfových hřišť (jedno na snímku).

Oblast je charakterizována jako vhodná pro pobyt celých rodin, vyzdvihnuty jsou zdejší pláže. Děti najdou zalíbení v nesčetných zábavních parcích, je to zároveň ráj jak pro golfisty, tak pro vyznavače vodních sportů.

Golf v pařížském Disneylandu.Rovněž celým rodinám i dětským skupinám se nabízí návštěva Disneylandu poblíž Paříže. Ten má mimo jiné vlastní parkové golfové hřiště, kde naberou dech ti, jimž Mickey a Minnie nebudou zrovna přijatelnými společníky.

Miniaturní golf, crazy golf a adventure golf jsou součástí mnoha zábavních center. V žebříčku nejlepších turistických míst na světě je zmínka o tom, jež se nachází ve Wisconsin Dells.

Opět jde o nabídku rodinám. V zátočinách řeky, jež dala místu název, je řada zastřešených vodních parků, motokárových drah a minigolfových areálů. Výzvou je projížďka po řece samotné.

Autoři žebříčku většinu kritérií uplatnili zvlášť na "svět" a USA, u tří našli společné místo. Jedním z nich je vinařská oblast Napa v Kalifornii, která bodovala dokonce ve dvou sekcích.

doporučená turistická místa

1. Nejlepší místo na světě: Monaco, Monte Carlo.
2. Nejlepší místo v USA: San Francisco v Kalifornii.
3. Pláž a slunce (svět): Providenciales, Turks a Caicos, území Velké Británie - skupiny tropických ostrovů v karibské oblasti, jihovýchodně od Bahamských ostrovů.
4. Pláž a slunce (USA): Myrtle Beach, Jižní Karolina.
5. Kultura a pamětihodnosti (svět): Florencie, Itálie.
6. Kultura a pamětihodnosti (USA): Washington, D.C.
7. Pro rodiny (svět): Marne-la-Vallee, Francie, Disneyland Park Paris.
8. Pro rodiny (USA): Wisconsin Dells, údolí stejnojmenné řeky.
9. Jídlo a pití (svět i USA): Napa, Kalifornie.
10. Outdoor a pohyb (svět): Queenstown, Nový Zéland, domov hobitů.
11. Outdoor a pohyb (USA): Rocky Mountain National Park, Colorado.
12. Lázně a odpočinek (svět i USA): Sedona, arizonská poušť.
13. Romantika (svět): Oia, Řecko, skalnaté pobřeží s "jeskynní" a jinou architekturou.
14. Romantika (USA): Napa, Kalifornie.
15. Pro odvážné (svět i USA): Garmisch-Partenkirchen s lyžařským areálem na hoře Zugspitze, Německo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze