Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jícha a spol. podpoří na golfu v Dýšině handicapované děti

Filip Jícha se znovu na pár hodin promění z házenkáře v golfistu, aby pomohl dobré věci. | foto: Sport Invest Group/Pavel Lebeda

13 2015
Nejlepší český házenkář posledních let Filip Jícha pozval na pondělí významné sportovní osobnosti na druhý ročník svého charitativního golfového turnaje. „Určitě přijede Martin Straka. Taky tam budou hokejista Tomáš Hertl, střelci Matt a Katka Emmonsovi, Venca Procházka z fotbalové Viktorky i skikrosař Tomáš Kraus,“ vypočítává Jícha, kdo všechno přijede podpořit Centrum Hájek u Šťáhlav.

Kompletní výtěžek golfového turnaje totiž půjde právě na provoz tohoto denního stacionáře pro handicapované děti.

Golf v Dýšině

● Druhý ročník charitativního turnaje pořádá házenkář Filip Jícha.
● Výtěžek půjde na podporu Centra Hájek, denního stacionáře pro handicapované děti.
● Vedle Jíchy se ho zúčastní i další známí sportovci nejen z regionu.
● Vítězem prvního ročníku v roce 2013 byl plzeňský fotbalista Václav Procházka.
● Podstatnější než výsledky byl ale výtěžek z celé akce, který činil téměř 410 tisíc korun.
Start turnaje je v 10 hodin, do cíle by měli sportovci dorazit přibližně v 15.30. O půl hodiny později proběhne vyhlášení výsledků, následovat bude stejně jako před dvěma lety dražba relikvií účastníků turnaje i dalších sportovních hvězd.

„Rodiny, které mají postižené dítko, tam s ním můžou rehabilitovat, nebo využít službu stacionáře a sami se začlenit do sociální života, začít třeba aspoň na částečný úvazek pracovat,“ přibližuje nejlepší český házenkář.

Před dvěma lety při prvním ročníku se vybralo téměř 410 tisíc korun a letos by Jícha se svými parťáky rád úspěšný výsledek zopakoval. Centrum Hájek zvolil i proto, že je nedaleko od jeho rodiště Starého Plzence.

„A hlavně jsem otec dvou zdravých dětí a dokážu se trochu vžít do situace, kdyby tomu tak nebylo. Chceme splnit určitou společenskou povinnost a ukázat, že ne všichni mají takové štěstí,“ vysvětloval házenkář německého Kielu.

I proto znovu přesvědčil řadu osobností ze světa sportu, aby jeho charitativní turnaj podpořily. A často jde právě o sportovce, kteří mají vztah k Plzeňskému kraji.

Na golfovém greenu v Dýšině u Plzně se tak po boku Filipa Jíchy představí majitel hokejové Plzně Martin Straka, fotbalista Václav Procházka, cyklista František Raboň, střelec Matt Emmons, ale přijedou i skokan Roman Koudelka, skikrosař Tomáš Kraus a další.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze