Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zahraniční hvězdy i čeští hráči. Golfové Czech Masters oznámilo jména

SKOTSKÝ ŠAMPION. Na Czech Masters se představí Stephen Gallacher, vítěz nedávného turnaje Dubai Desert Classic. | foto: Reuters

6 2014
První známá jména jsou na světě. Půl roku před začátkem D+D Real Czech Masters, nejprestižnějšího golfového turnaje v rámci České republiky, zveřejnili organizátoři výčet zahraničních hráčů, již přislíbili účast, i těch, které by ještě rádi přilákali.

Jisté je, že na hřišti Albatross u Prahy okusí turnaj série European Tour skotský golfista Stephen Gallacher, jenž v neděli obhájil titul na Dubai Desert Classic. Mimo jiné předčil Tigera Woodse i Roryho McIlroye.

"Měli jsme s ním schůzku během turnaje v Dubaji, o to větší radost nám udělal svým vítězstvím. Měl by přijet s celou rodinou," řekl na tiskové konferenci Petr Dědek, předseda představenstva promotérské společnosti Relmost.

Dále do Prahy za golfem přicestují například Američan Brooks Koepka, Angličané Tommy Fleetwood, David Howell a Simon Dyson, Argentinec Emiliano Grillo, Francouzi Romain Wattel a Victor Dubuisson, Ital Francesco Molinari, Nizozemec Josst Luiten nebo Jihoafričan Richard Sterne.

Úpravy hřiště

Pokud jste si v minulosti zahráli hřiště v Albatrossu a zdálo se vám příliš těžké, pak vězte, že nyní je ještě náročnější. Kvůli Czech Masters totiž prošlo změnami, aby nebylo snadné ani pro zahraniční profesionály.

Hřiště Albatross Golf Clubu ve Vysokém Újezdě u Prahy.

Albatross Golf Club ve Vysokém Újezdě u Prahy.

"Celkem jsme upravili čtrnáct jamek, především fairwaye, na nichž jsme zúžili dopadové zóny a přiblížili bunkery. Na tříparové sedmičce jsme bunkery maximálně zvětšili. O 1 500 metrů jsme doplnili drenáže, takže nás nezaskočí ani hodně nepříznivé počasí. Výrazně předěláváme i klubovnu," vyjmenoval změny Stanislav Lisner, generální manažer Albatrossu.

Organizátoři lákají i další hvězdy, velkou pozornost by jistě upoutala účast Švéda Henrika Stensona, momentálně třetího nejlepšího golfisty světa. "Říkal, že když se mu nebude dařit a nekvalifikuje se do play-off FedEx Cupu, tak přijede. Budeme mu fandit, ale zároveň bychom ho rádi viděli u nás," usmál se Dědek.

"Zájem o účast na Czech Masters projevil i Miguel Ángel Jiménez, jednáme s Nicolasem Colsaertsem či Colinem Montgomeriem. Jeden z našich sponzorů si přeje mít na turnaji také Johna Dalyho, s nímž vedeme intenzivní jednání," prozradil Dědek. "Tyto hráče nezveme jen na turnaj, ale i na Prahu, snažíme se vyhovět jejich přáním. Děláme všechno pro to, abychom jim splnili jejich sen."

"Jejich nároky jsou přitom velmi rozličné, proto je musíme oslovit se zajímavou nabídkou," doplnil sportovní ředitel David Trunda. Pozvánku dostal i německý hráč s českým původem Alex Čejka, který ovšem požadoval startovné. "Tímto směrem se ale nechceme vydávat," podotkl Dědek.

Pakliže známé tváře ze zahraničí je nutno vábit, u českých golfistů je situace opačná - mnoho zájemců, ale pouze osm volných míst. První čtyři už promotéři na základě vlastních kritérií obsadili, vybranou polovinou šťastlivců jsou Daniel Suchan, Petr Gál, Adam Rajmont a Marek Nový.

Rozpočet turnaje nastavili organizátoři na 60 milionů korun. "Zatím se nám daří držet ho vyrovnaný, ale je s tím hodně práce. A ještě bude," říká Dědek.

Czech Masters se bude konat 21. až 24. srpna, z každého dne bude vysílat čtyři hodiny živě Česká televize. Prodáno je zatím tři a půl tisíce vstupenek. Prize money pro nejlepší hráče se rozdělí z milionu eur.

European Tour se vrací do Česka po třech letech, předtím se odehrály tři ročníky v Čeladné, kde však Czech Open nakonec ztroskotalo na nedostatku financí. "Náš turnaj tu bude určitě pět let, jedině že by došlo k zemětřesení. A pravděpodobně bude i nadále v Albatrossu," dodal Dědek.Najdete na iDNES.czmobilní verze