Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Goddard má na kontě výdělků velkou nulu. Přesto vede profesionální turnaj

První kolo Estoril Open 2010, hřiště Penha Longa. | foto: AP

10 2010
Luke Goddard je golfista, jenž zatím nezískal ani euro do finančního žebříčku Race To Dubai evropského profesionálního okruhu. Přesto je natolik dobrým golfistou, že zahrál 64 ran v prvním kole turnaje Estoril Open de Portugal. O první místo se dělí s Irem Damienem McGranem.

Toho také žádná statistika příliš vysoko neeviduje, jde o muže ze 220. místa světového žebříčku, tedy z míst, kde se zhruba pohybuje německý reprezentant českého původu Alex Čejka.

Turnaj na hřišti Penha Longa není nijak zvlášť skvěle obsazen, přesto se ho účastní hráči z evropského top 50. Favorité ale budou mít starosti s druhým sledem. Kvalita světového golfu je rozlita do neuvěřitelné šíře.

"Dřel jsem do úmoru a spadly mi tam čtyři putty ani nevím odkud," komentoval Goddard svůj výkon, jemuž jako by sám nemohl uvěřit. Na šesté až deváté jamce zahrál sérii čtyř birdie, pak na čtyřparové jedenáctce připsal eagle a dalšími dvěma birdie na jamkách 13 a 14 ojedinělý výkon završil.

Výsledek jednavacetiletého hráče nespadl z nebe. Jako amatér se Goddard zúčastnil Walker Cupu. Ovšem od té doby, co loni v říjnu přestoupil k profesionálům, se mu ani jednou nepodařilo projít cutem a na portugalský turnaj se dostal jen díky sponzorské pozvánce.

Pozůstatkem Goddardovy amatérské kariéry je fakt, že jako caddie mu už zase slouží přítelkyně Lucy. "Nevedlo se mi, tak jsem ji požádal, aby mi kedila," prozradil zdráhavě Angličan, na jehož kontě výdělků zeje jedna velká nula.

Damien McGrane, první kolo Estoril Open.

McGrane (na snímku) už přece jen něco z prize money urval a v Estorilu, kde se hraje o podíly z dotace milion eur, by rád přidal co největší podíl. Vítěz China Open 2008 označil tempo své hry za "šílené a nezvedené".

Autor:


Témata: Výsledky Golf
Najdete na iDNES.czmobilní verze