Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


König má Giro jisté, setká se v Itálii s krajany Hirtem a Černým?

Český cyklista Josef Černý ze stáje CCC Polsat. | foto: www.procyclingstats.com

21 2015
Českou cyklistiku by na 98. ročníku závodu Giro d’Italia nemusel zastupovat pouze Leopold König z elitní stáje Sky. Na startu 9. května v San Lorenzo al Mare totiž bude i polská stáj CCC Sprandi Polkowice, za kterou nastupují Josef Černý a Jan Hirt.

Vedle Gira je polský tým pozván i do Lombardie a na závod Milán - San Remo. „Pozvání na tyto závody je suverénně největší událostí v historii týmu od té doby, co jsem tady sportovním ředitelem,“ uvedl na webu stáje Piotr Wadecki. „Pozvání na Giro je pro nás ještě o to více mimořádné, že jsme jediným neitalským týmem, který divokou kartu obdržel,“ řekl Wadecki.

Dobré zprávy zastihly stáj na soustředění ve španělském Calpe a hodně členy týmu potěšily. „Při večeři jsme si ťukli šampusem,“ řekl serveru supercycling.cz Hirt, jenž právě ve středu slaví 24. narozeniny.

Pro něho i pro jedenadvacetiletého Černého by šlo o premiéru na Grand Tour. Musí si však vydobýt místo v nominaci. „Šanci má každý, záležet bude jen na momentální formě,“ uvedl Hirt.

„Nikoho, kdo na tom bude špatně, nevezmou. Když budu dobrý, může mi pomoci, že jsem slušný v kopcích, ale zase tu máme řadu zkušenějších kluků, kteří na Giro asi pojedou. A tým má rozhodně z čeho vybírat. Je tu spousta dobrých lidí už v téhle době, což je vidět i na soustředění v Calpe,“ prohlásil Hirt. „Je to pro všechny obrovská motivace. Taková příležitost už třeba nemusí být,“ uvedl český cyklista.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze