Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Další titul u Schumacherů. Tentokrát patří dceři

Gina Schumacherová se stala dvojnásobnou mistryní světa v reiningu, westernové drezuře na koni. | foto: Profimedia.cz

16 2017
Ta rodina se rozhodně netopí jen v slzách a smutku, proč právě ji potkal takový osud. Ta rodina hrdě žije dál a znovu se raduje z výher i titulů mistrů světa, na které roky byla zvyklá. Snad je u Schumacherů touha být nejlepší součástí jejich rodinné DNA.

Jen je teď královnou Gina-Maria.

Dcera sedminásobného šampiona formule 1 Michaela se totiž o víkendu stala pro změnu dvojnásobnou mistryní světa v reiningu, westernové drezuře na koni.

„Při ní se předvádějí předepsané prvky. A hodnotí se hlavně soulad mezi jezdcem a koněm – ten se musí nechat ochotně vést. Rychlost pak musí být pod dokonalou kontrolou a nesmí být na úkor přesnosti,“ vysvětluje Brenda Lesniczáková, česká reprezentantka, která o víkendu závodila ve stejné soutěži jako Schumacherová.

Jestliže otec Michael po svých triumfech v F1 děkoval týmu i vozu – hned pětkrát tomu se vzpínajícím se koněm ve znaku, 20letá dcera okoni jménem Gotta Nifty Gun mluvila obdobně: „Jsme jedno tělo. On rozumí mně, já jemu. Když jsem nervózní, uklidní mě. A naopak.“

Westernové závodění už roky miluje její matka Corinna. Vlastní desítky koní, ranč ve švýcarském Givrins – zde se i mistrovství světa odehrávalo – a v americkém Texasu. Dcera Gina-Maria jezdí odmala, na rozdíl od bratra Micka, který v dětství závodil v motokárách pod rodným příjmením své matky, ani v žádném utajení.

„Během posledních let se vypracovala do světové špičky své generace. Samozřejmě jí pomáhá velké zázemí, talentovaní koně a úspěšná trenérka. Gina je velice ambiciózní a dělá pro úspěch maximum. Má sportovního ducha po tátovi,“ míní Lesniczáková.

Ta přímo na místě viděla, jak Gině fandí maminka, bratr i prarodiče. „Rodina Schumacherových na sobě nedává znát tragédii, jež se přihodila Michaelovi.“

Ten měl před třemi a půl lety vážnou nehodu na lyžích a o jeho zdravotním stavu nejsou měsíce žádné relevantní zprávy. Po tak dlouhé době však nelze být optimistou, a tak je pravděpodobné, že je dál nepohyblivý a vnímá jen s obtížemi.

Jedinou oficiální informací z poslední doby tak je, že od dubna příštího roku se na bývalém letišti Butzweilerhof v Kolíně nad Rýnem spustí dlouhodobá výstava monopostů, se kterými „Schumi“ závodil. K vidění prý bude 70 vozů.

Mezi nimi i ten s označením Benetton-Ford B194, ve kterém v roce 1994 získal první titul. A ten se už brzy znovu objeví na trati. A znovu ho bude pilotovat Schumacher.

Jen ten se jménem Mick.

18letý jezdec, jenž kráčí v otcových šlépějích a pokouší se prorazit ve formulových sériích, s ním za dva týdny vyjede přímo během víkendu F1.

Mick Schumacher, syn legendárního Michaela Schumachera, byl hostem Velké ceny...

Mick Schumacher

Přesně 25 let poté, co táta v belgickém Spa vyhrál svůj první závod (z 91), ho na stejném okruhu čeká exhibiční představení. „Miluji závodění, proto jezdím – ne kvůli svému jménu. Ani necítím tlak,“ říkal nedávno.

Momentálně se účastní evropské série F3, ale jednou sní o posunu až do elitní F1. A věřte, že sportovního ducha a vítězné DNA nemá po tátovi jen starší sestra Gina.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze