Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Další titul u Schumacherů. Tentokrát patří dceři

Gina Schumacherová se stala dvojnásobnou mistryní světa v reiningu, westernové drezuře na koni. | foto: Profimedia.cz

16 2017
Ta rodina se rozhodně netopí jen v slzách a smutku, proč právě ji potkal takový osud. Ta rodina hrdě žije dál a znovu se raduje z výher i titulů mistrů světa, na které roky byla zvyklá. Snad je u Schumacherů touha být nejlepší součástí jejich rodinné DNA.

Jen je teď královnou Gina-Maria.

Dcera sedminásobného šampiona formule 1 Michaela se totiž o víkendu stala pro změnu dvojnásobnou mistryní světa v reiningu, westernové drezuře na koni.

„Při ní se předvádějí předepsané prvky. A hodnotí se hlavně soulad mezi jezdcem a koněm – ten se musí nechat ochotně vést. Rychlost pak musí být pod dokonalou kontrolou a nesmí být na úkor přesnosti,“ vysvětluje Brenda Lesniczáková, česká reprezentantka, která o víkendu závodila ve stejné soutěži jako Schumacherová.

Jestliže otec Michael po svých triumfech v F1 děkoval týmu i vozu – hned pětkrát tomu se vzpínajícím se koněm ve znaku, 20letá dcera okoni jménem Gotta Nifty Gun mluvila obdobně: „Jsme jedno tělo. On rozumí mně, já jemu. Když jsem nervózní, uklidní mě. A naopak.“

Westernové závodění už roky miluje její matka Corinna. Vlastní desítky koní, ranč ve švýcarském Givrins – zde se i mistrovství světa odehrávalo – a v americkém Texasu. Dcera Gina-Maria jezdí odmala, na rozdíl od bratra Micka, který v dětství závodil v motokárách pod rodným příjmením své matky, ani v žádném utajení.

„Během posledních let se vypracovala do světové špičky své generace. Samozřejmě jí pomáhá velké zázemí, talentovaní koně a úspěšná trenérka. Gina je velice ambiciózní a dělá pro úspěch maximum. Má sportovního ducha po tátovi,“ míní Lesniczáková.

Ta přímo na místě viděla, jak Gině fandí maminka, bratr i prarodiče. „Rodina Schumacherových na sobě nedává znát tragédii, jež se přihodila Michaelovi.“

Ten měl před třemi a půl lety vážnou nehodu na lyžích a o jeho zdravotním stavu nejsou měsíce žádné relevantní zprávy. Po tak dlouhé době však nelze být optimistou, a tak je pravděpodobné, že je dál nepohyblivý a vnímá jen s obtížemi.

Jedinou oficiální informací z poslední doby tak je, že od dubna příštího roku se na bývalém letišti Butzweilerhof v Kolíně nad Rýnem spustí dlouhodobá výstava monopostů, se kterými „Schumi“ závodil. K vidění prý bude 70 vozů.

Mezi nimi i ten s označením Benetton-Ford B194, ve kterém v roce 1994 získal první titul. A ten se už brzy znovu objeví na trati. A znovu ho bude pilotovat Schumacher.

Jen ten se jménem Mick.

18letý jezdec, jenž kráčí v otcových šlépějích a pokouší se prorazit ve formulových sériích, s ním za dva týdny vyjede přímo během víkendu F1.

Mick Schumacher, syn legendárního Michaela Schumachera, byl hostem Velké ceny...

Mick Schumacher

Přesně 25 let poté, co táta v belgickém Spa vyhrál svůj první závod (z 91), ho na stejném okruhu čeká exhibiční představení. „Miluji závodění, proto jezdím – ne kvůli svému jménu. Ani necítím tlak,“ říkal nedávno.

Momentálně se účastní evropské série F3, ale jednou sní o posunu až do elitní F1. A věřte, že sportovního ducha a vítězné DNA nemá po tátovi jen starší sestra Gina.

Autor:


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze