Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Gesink opustil Vueltu: Odlétám, musím. Manželka mě teď potřebuje

Robert Gesink při pokusu o únik ve druhém týdnu Vuelty | foto: Profimedia.cz

12 2014
Monte Castrove (Od našeho zpravodaje) - Cestou z La Coruni na čtvrteční start v Estradě se už karavana cyklistické Vuelty dotkla hranic Santiaga de Compostela. Stačilo na kruhovém objezdu odbočit doprava, místo doleva a byli bychom tam. Po dalších dvou dnech v Galicii peloton do cílového města závodu skutečně vjede. Jenže Robert Gesink v něm nebude. Sedmý muž pořadí odletěl domů.

Jeho úspěšný návrat po květnové operaci srdce se stal jedním z nejsilnějších příběhů letošního ročníku. „Věděli jsme, co Robert dokáže, přesto je vzrušující sledovat, jak dobře si tu vede,“ říkal ještě o druhém volném dni Erik Dekker, jeho šéf v týmu Belkin.

Gesink se ve Španělsku příliš neusmíval. Byl vážný, jakoby zamyšlený. Vyprávěl, jak trpěl v posledním kopci na Lagos de Covadonga, nebo naopak jak dobře mu nohy jely na Farraponu.

A jednou pronesl po etapě i zvláštní větu: „Byl jsem myšlenkami jinde.“ Bez dalšího vysvětlení.

Z rozhovoru, který jsme měli domluvený na úterý, se omluvil. Starostí, jak se později ukázalo, mu přibývalo.

O dva dny později dal závodu sbohem. Není zraněný ani nemocný. Jeho pozice v Top 10 byla silná. Přesto neváhal.

„Moje těhotná manželka prodělala za poslední týden dvakrát operaci, ale její stav se nelepší a je stále v nemocnici. Ona mě teď potřebuje nejvíc. Proto okamžitě opouštím Vueltu,“ vzkázal pouze.

Šlapal na ní sedmnáct dnů. V lidském životě jsou však události, proti nimž se jakákoliv Grand Tour zdá být záležitostí naprosto nepodstatnou.

Autor:


Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ ZÁKAZNICKÉ KVALITY S NJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 60 000 - 80 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze