Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalistky Prostějova posílí slovenská blokařka Tomášeková

Gabriela Tomášeková (vpravo) už v minulosti za Prostějov nastupovala. | foto: MF DNES

3 2017
Volejbalistky Prostějova posílí čtyřiatřicetiletá slovenská blokařka Gabriela Tomášeková, která se poslední rok věnovala pouze plážovému volejbalu. Trenér českého mistra Miroslav Čada měl původně domluveno angažování nejlepší současné kubánské volejbalistky Heidy Casanovové, která ale emigrovala.

„Chtěli jsme s Heidy i kubánským vedením podepsat smlouvu. Nová událost naše úsilí zhatila. Jakmile Kubu někdo ilegálně opustí, má v mezinárodním volejbalu automaticky dva roky distanc pro soutěžní zápasy. Proto nemůžeme s touto hráčkou počítat,“ uvedl na klubových stránkách trenér Čada, který našel náhradu v Tomášekové.

„Za této situace jsme potřebovali sehnat do kádru alespoň třetí blokařku. Pochopitelně se nejedná o plnohodnotnou náhradu za Casanovovou. Tomášeková je ale zkušená hráčka a návrat do šestkového volejbalu by jí neměl dělat problém,“ dodal Čada.

V Prostějově už Tomášeková působila od roku 2008 tři a půl sezony. Její tehdejší angažmá přerušilo těhotenství. Po mateřské pauze se objevila na dva roky v Olomouci (2013 až 2015) a naposledy hrála v sezoně 2015/16 v Přerově.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze