Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jsem holka krev a mlíko, tvrdí Soukalová, zpívající miss biatlon

17 2013
Na začátku byla sázka, na konci zpěv půvabné biatlonistky, které aplaudovalo dvacet tisíc lidí. A ona dojatě říkala: "Bylo to krásné a moc mě to bavilo." Gabriela Soukalová, žena, která v této sezoně dokázala vyhrát i závod Světového poháru, se totiž těsně před startem mistrovství v Novém Městě na Moravě vsadila, že pokud získá medaili, tak na jeho konci divákům veřejně zazpívá.

Stalo se. Už po prvním dni, kdy byla členkou bronzové smíšené štafety, mohla hledat ten správný hit, který si střihne po posledním nedělním závodě. Nejdřív přemýšlela o Anetě Langerové, do které ji nutil trenér Jindřich Šikola, nakonec ale změnila plány.

"Je to mezinárodní šampionát, takže bylo příhodné zpívat anglicky." A proto sáhla po někdejším šlágru Don't Speak od No Doubt. "Nacvičovala jsem to na pokoji." Její spolubydlící Jitka Landová tak prý byla ráda, že ze šampionátu odjela dřív. "Už toho měla dost, já furt zpívala a zpívala."

Fotogalerie

Ne, že by byla koupelnovou zpěvačkou, jejíž tóny trhají ostatním uši. Naopak. Zpívání je Soukalové vedle malování velké hobby, přátelé už ji několikrát chtěli přihlásit do talentových soutěží.

I proto si mohla dovolit tuto sázku hodit do placu. I proto bez bázně vystoupila na menší pódium v cílové rovince a po svém úvodu, že píseň věnuje všem divákům za podporu, spustila. "Je to podobné, jako když stojíte na startu a nevíte, jak se závod vyvine."

Nějaký ten tón možná ujel, přesto diváci její snažení ocenili bouřlivým potleskem. Přitom to mohlo být ještě zábavnější vystoupení, kdyby ona či její kolegyně Veronika Vítková dojela v posledním závodě s hromadným startem na stupních vítězů. To by s ní na scénu musel vystoupat i trenér Šikula, jenže ona dojela 18. a Vítková hned za ní.

"Trenér by prý začal zpívat: běžím do lesa a utekl by." Jenže nejlépe byla Soukalová v individuálních závodech dvanáctá. "Běžecky mi to chutnalo, ale střeleckou formu jsem vůbec nepotkala," říkal po závodě, ve kterém udělala pět chyb!

Přesto si jeden triumf 23letá kráska v Novém Městě připsala. Deset tisíc čtenářů iDNES.cz totiž v anketě rozhodlo, že je nejkrásnější biatlonistkou mistrovství. Ona se smála: "Asi mě neviděli zblízka."

Pak vážněji dodala: "Těší to, ale asi mi dávali hlasy, že jsem domácí." A že by zkusila roli modelky, třeba jako druhá v pořadí Běloruska Darja Domračevová. "Já jsem holka krev a mlíko, já bych nemohla být modelka."

No... Hned po zpěvu ji na hodinu "zajali" fotografové a ona profesionálně pózovala.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze