Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Koukalová o anketě: Je to míchání hrušek s jablky. Nejlepší jsou všichni

22 2017
Byť do aktuální sezony kvůli trablům s lýtky ještě nezasáhla, ta minulá byla perfektní. K titulu mistryně světa přidala Gabriela Koukalová v Hochfilzenu stříbro z vytrvalostního závodu a bronz z toho stíhacího. Navíc získala i dva malé křišťálové glóby za sprint a hromadný závod. Zaslouženě se tak stala vítězkou 59. ročníku novinářské ankety Sportovec roku.

Čekala jste, že byste anketu mohla vyhrát?
Nečekala. Vůbec jsem nečekala, že já - zástupkyně mysliveckého reprezentačního spolku - se takového ocenění dočkám. Děkuji rodině, manželovi, fanouškům i nefanouškům, kteří mi neposílají hezké zprávy, ale právě díky nim jsem si uvědomila, že se ze mě stává lepší osobnost, než jsem byla dřív.

O olympijských hrách

Jestli se Koukalová zúčastní olympijských her v Pchjongčchangu, zatím stále jisté není. „V polovině ledna bude vydáno prohlášení a uvidí se, jak to bude s olympijským startem. Do poloviny ledna proto poprosíme o klid a čas na přípravu,“ uvedl za Koukalovou moderátor tiskové konference Michal Dusík po galavečeru.

Letos anketa o nejlepšího Sportovce roku neměla jasného favorita. Je i proto korunka vzpruhou v zatím nepříliš povedené sezoně?
Vždycky to má nějaký smysl. Každé ocenění je pozitivní pecka a dodá vám motivaci do další části přípravy a sportovního života. Moc si toho vážím, a hlavně nejvíc toho, že můžu být tady v té přítomnosti.

Jak celou anketu vnímáte?
Pro mě je občas tohle odměňování míchání hrušek s jablky. Nejde úplně hodnotit, kdo z nás, kteří jsme mezi nejlepšími deseti, je nejlepší. V mých očích jsou nejlepší všichni. Jsem hrdá, že pocházím ze země, odkud je tolik vynikajících sportovních osobností.

Už jste stihla ocenění probrat s maminkou v sále?
Jen krátce. Už jsme se společně i vyfotily. Viděla jsem ji v průběhu toho svého pokusu o proslov, jak ji to dojalo a měla slzy v očích. Poznám to i na tu dálku a byl to skvělý zážitek pro mě i pro ni, doufám.

Barbora Špotáková, Ester Ledecká a Gabriela Koukalová (zleva), nejlepší české...
Gabriela Koukalová žertuje s korunkou pro vítěze ankety Sportovec roku.

Stala jste se mistryní světa, na světovém šampionátu jste získala všechny medaile, k tomu dva malé glóby ve Světovém poháru a nyní korunu pro nejlepší sportovkyni. Byl to pro vás zatím nejlepší rok?
Každá trofej je taková pochvala. Doufám, že to není poslední slovo, které jsem ve své sportovní kariéře řekla a že i v budoucnu to budu moct něco přidat. Jeden globus se mi povedlo vyhrát z postele - ten hromadný předloni, teď je to docela podobné. Ty nejhodnotnější ceny svého života jsem vlastně vyhrála z postele (zasměje se).

Maminka Gabriela Soukalová

O ocenění:
Pro mě je to hrozné překvapení, vyrazila mi dech. Bylo to krásné.

O současném období:
Říkám si, že zdraví je na prvním místě a myslím si, že Gabriela dělá dost, aby se mohla vrátit a startovat. Někdy si ale organismus řekne dost, tak uvidíme. Nechci dělat závěry, všechno se rozhodne během ledna.

O psychice:
Za pět let se jí povedlo udělat tolik radosti a výsledků, že může být spokojená. Někomu se to třeba nepovede za celou kariéru. Může být spokojená a uvidíme, co bude dál.

O korunce:
Nevím, kam si ji dám. Šokovala mě tím, že mi ji věnovala. Hlavně jsem se pak bála, aby ji nerozbila.

O slzách:
Slza ukápla, co se dá dělat. Někdy nám to děti takhle dělají.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze