Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Teplice šokovaly český futsal, náhle odstoupily z první ligy

Takto smutný byl teolický futsalista Jiří Novotný po červnové finálové porážce s Chrudimí. To ještě netušil, že do nové prvoligové sezony jeho tým už nezasáhne. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

5 2015
Sága teplické futsalové Balticflory končí. Čtyřnásobný český vicemistr odstoupil z 1. ligy pouhý týden před jejím startem. Rozhodnutí Balticflory bylo náhlé a pro futsalové prostředí šokující.

„Došlo k němu v důsledku vážných osobních a pracovních problémů v řadách vedení klubu, které nechceme ventilovat, v neposlední řadě i kvůli svízelné finanční situaci,“ napsali v prohlášení předseda Michal Žák a sekretář Radek Turišin.

Ostatních soutěží se Teplice nevzdávají. „Omlouváme se všem funkcionářům fotbalové asociace, našim hráčům a funkcionářům, ostatním klubům celé futsalové rodiny a všem věrným a skalním fanouškům,“ stojí v prohlášení.

Balticflora koncem srpna oslavila 7. výročí vzniku. „Snažili jsme se posílit futsalovou základnu v naší republice a kvalitu naší vrcholové soutěže, což se nám možná podařilo. Pro propagaci českého futsalu jsme udělali mnoho i v zahraničí.“

Ústup Teplic předznamenal čtvrtý finálový krach proti Chrudimi, ač s ní Balticflora v základní části ani v poháru neprohrála. Zakladatele Žáka, jenž klub financoval sám, zdrtil zborcený sen o Lize mistrů. Utopil v něm hodně peněz, tým posiloval o české reprezentanty a zajímavé cizince.

„Nová sezona byla závislá na tom, jestli se nám podaří vyhrát ligu a dostat se do Ligy mistrů. Měli jsme nasmlouvané sponzory, bohužel se ale z výhry radovala Chrudim a sponzoři odstoupili,“ řekl pro klubový web asistent Bobeš Kudrhalt. Silný tým se sice Balticfloře rozpadl, ale nový pro 1. ligu vznikl zčásti kuriózně díky náboru nových hráčů. Jenže ani ti 11. září proti Slavii nevyběhnou. S áčkem je amen.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze