Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tepličtí futsalisté si troufají ve finále ligy sesadit Chrudim

ilustrační foto | foto: Karel PešekMF DNES

17 2014
Do třetice všeho zlatého? Dvakrát se už teplická Balticflora neúspěšně snažila sesadit z futsalového trůnu Chrudim, ale třetí pokus už prováhat nechce. "Doufám, že Chrudim potrápíme. Zkusíme vyhrát ligu!" vyhlásil šéf klubu Michal Žák. "Máme sice už jisté stříbro, ale to je málo. Tenhle mančaft má na mistra!" troufá si.

Mistrovská éra ERA-PACK trvá už devět sezon. První titul získal v roce 2004, od té doby pokaždé. Letos může být jubilejní desátý. Jenže multikulturní Teplice, to je těžká futsalová váha. Už ve finále 2010 se poddaly až v pátém zápasu, padly 2:3. O rok později 1:3 na utkání. Po dvou šedivějších sezonách, které skončily ve čtvrtfinále, zase Balticflora rozkvetla.

A necítí se předem poražená. "I když je Chrudim velký klub, letos ji prostě přehrát můžeme," věří Žák. "Jsou sice dlouhodobě neporazitelní, ale letos ne tak silní jako dřív. Jak se říká, míč je kulatý. Pro tohle celou sezonu dřeme." A proto Teplice během ní sáhly k trenérské rošádě. Hrajícího brazilského kouče Bruna Barbosu nahradil Portugalec Roger Augusto.

"Každý odborník vidí, jak se změnil styl naší hry, jak hráči bojují jeden za druhého," tvrdí prezident Žák. "Dneska hrajeme dobře v útoku i dobře v obraně. Za Bruna jsme spíš hráli v defenzivě, zato v útoku to bylo hodně bezzubě." Zato teď tepličtí vlci zuby cení.

Už v základní části 1. ligy doma srazili Chrudim 4:3, u ní prohráli 3:5. "My musíme hrát, co umíme. A naopak nesmíme nechat hrát Chrudim, co umí ona," zavelel šéf Balticflory. "Největší cesta k úspěchu je bojovat na každém metru hřiště, nedat jim prostor dýchat. Když má Chrudim balon, tak je strašně nebezpečná," dobře ví.

A jaké jsou teplické přednosti? Na prvním místě Michal Žák jmenuje profesionální přístup. "Za druhé to je symbióza českých, portugalských a brazilských hráčů. Každá národnost má něco svého, každý do toho dává co nejvíc," oceňuje na současném mužstvu.

Michal Holý, reprezentant a jedna z opor Balticflory, si pochvaluje letošní proměnu. "Dřív býval v Teplicích problém s disciplínou, cizinci hodně nadávali na rozhodčí, byli vylučováni. To letos není a je jen dobře, že tu kázeň máme." Dovést by mohla Teplice až ke zlatému grálu.

"Nemůže Chrudim vyhrávat věčně, někdo ji už musí sesadit," hecuje Holý. A prezident Žák doplňuje: "My letos vyhráli skoro všechno, 28 zápasů bylo v lize a play-off, my měli jen dvě remízy a dvě porážky. Víceméně famózní sezona. Ještě musíme udělat tu vítěznou tečku a je to."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze