Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Futsalová liga z Hradce mizí, po pádu z první nebude ani druhá

Momentka z futsalového utkání Vysoké Mýto (žlutá) vs Hradec. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

18 2017
Futsalisté Hradce Králové se v příští sezoně nebudou pokoušet o návrat do nejvyšší soutěže, kterou hráli uplynulé čtyři sezony. Klub se totiž do futsalových soutěží vůbec nepřihlásil.

Čtyři roky se drželi mezi elitou, po pádu níž končí nejen tato éra, ale i dlouholeté působení klubu ve futsalových soutěžích. Hradecký klub, který v minulé sezoně vystupoval pod názvem Mados MT, skončil, do futsalových soutěží pro příští sezonu nepřihlásil ani jediný tým. Přitom první družstvo se mělo pokoušet o návrat mezi elitu.

„Náš klub zmizí z futsalové mapy a nebude nastupovat v žádné futsalové soutěži. Je možné, že v budoucnu se tato situace změní, ale v tuto chvíli je to nevratná věc,“ potvrdil tuto informaci jeho dosavadní manažer Miloš Němeček.

Hradecký futsal se v nejvyšší soutěži držel čtyři roky poté, co si ji vybojoval postupem z 2. ligy. Po jarním sestupu se tým měl zapojit do východní skupiny, ale z té se nakonec odhlásil.

„Těch důvodů je víc,“ říká dnes už bývalý manažer. Z futsalových jmenoval ne příliš férově svazem vyřešený odchod bratrů Drozdů do Chrudimi. Otázku úzkého kádru a také fakt, že klub samotný to neměl ve futsalovém prostředí jednoduché. „Už před začátkem soutěže jsme byli na černé sestupové listině, což se mi doneslo z několika zdrojů. A dost jasně jsme to pocítili,“ poznamenal manažer.

K tomu se přidaly problémy ekonomické a personální. „Náš rozpočet byl tak nízký, že bylo hodně těžké se udržet. Když se na to podívám zpětně, tak je skoro zázrak, že jsme v nejvyšší soutěži vydrželi tak dlouho,“ uvedl Němeček.

Hradecký klub si postup mezi českou futsalovou elitu zajistil před čtyřmi lety. Od té doby se týmu podařilo soutěž třikrát zachránit s tím, že ani jednou nepostoupil do play-off. Letos se mu to už nepodařilo a o návrat se podle rozlosování měl pokusit ve skupině východ, kde jsou v drtivé většině týmy z Moravy. I to byl jeden z mnoha důvodů, který podle Němečka mluvil proti pokračování.

„Do 1. ligy jsme šli ze západní skupiny a tam bychom také měli sestoupit. Východní skupina je pro klub z Hradce nezajímavá a hlavně finančně velmi náročná,“ vysvětluje manažer, „snažil jsem se to změnit, ale bohužel nebyl zájem.“

Ve futsalu dál zatím nebude pokračovat ani samotný manažer. „Chtěl jsem skončit už před minulou sezonou, ale nedalo mi to. Teď už ale opravdu končím. Důvody jsou pracovní i rodinné,“ vysvětlil.

Přestože ještě do nedávna prvoligový klub žádný tým do nové sezony nepřihlásil, přece by se hráči, kteří si nejvyšší soutěž v něm zahráli, mohli ve futsalových soutěžích společně objevit. Nebylo by to však ve 2. lize, ale v divizi, kde by nový subjekt s některými futsalisty mohl rozšířit řady hradeckých divizních klubů.Najdete na iDNES.czmobilní verze