Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Byly to nervy, řekl chrudimský futsalista Michal Mareš po těsné výhře

Brazilský brankář Chrudimi Ton zasahuje proti pokusu teplického kapitána Zdeňka Slámy ve druhém finále. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

23 2015
Vydřené vítězství. Těmito slovy shrnul jeden z nejzkušenějších chrudimských futsalistů Michal Mareš druhé finále proti teplické Balticfloře, jež jeho tým ve čtvrtek získal pro sebe poměrem 2:1 v prodloužení.

„Pro nás je to důležitý výsledek. Myslím, že jsme měli víc šancí a vyhráli zaslouženě. Kdyby to bylo 0:2 na zápasy, tak by to v Teplicích bylo hodně těžké - mohly by být v klidu,“ připustil Mareš.

Místo toho je to 1:1 a série je stále otevřená. Zásadním momentem pak může být fakt, že se Chrudim přesvědčila, že je schopna protivníka zdolat i v této sezoně, což se jí dosud nedařilo. Pomohlo k tomu i to, že Východočeši zvládali daleko lépe než v předchozích případech čelit nebezpečné teplické powerplay, do níž se aktivně zapojuje i gólman Jeronimo.

„Tolik ho nevysouvali, protože jsme hráli dobře pres. Pak je to pro ně těžké,“ poznamenal Mareš a dodal: „Když má na to čas, jde dopředu. A my musíme trochu zalézt, protože powerplay hrajou roztažení na tři čtvrtě hřiště. Nahánět je ve čtyřech je náročné, snažili jsme se je proto k tomu vůbec nepustit, a to se nám dařilo.“

Závěr utkání, kdy Chrudim vedla gólem Michalova staršího bratra Romana 2:1, byl hektický - rozhodčí dokonce nařídili vrátit časomíru, když už domácí slavili vyrovnání finále.

„Byly to nervy. Ale když my hrajeme v Teplicích a prohráváme, tak tam pět, sedm vteřin běží čas. A nikdo si toho nevšimne,“ durdil se Michal Mareš.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze