Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Funkcionáři volejbalového klubu z Ostravy se stále přetahují o vliv

Trojblok volejbalistů Ostravy - ilustrační foto | foto: Jiří Seidl, MF DNES

11 2016
Šéfové ostravských volejbalistů se snaží poskládat mužstvo pro příští sezonu. Jednají o návratu trenéra Zdeňka Šmejkala i libera Jana Václavíka. Přetrvávají však jejich spory s členy bývalého vedení v čele s Ivanem Capem.

Boj funkcionářů o vliv v ostravském klubu nekončí, byť rejstříkový soud rozhodl, že valná hromada z loňského 4. června je neplatná. Podle Capa jsou v klubu do ukončení soudní pře dvě správní rady. On je členem obou.

„Pan Cap v minulosti převzal VK Ostrava protiprávně a právoplatným členům a funkcionářům klubu následně trvalo několik měsíců, než dali věci opět do pořádku,“ prohlásil Tomáš Zedník, manažer ostravského volejbalového klubu.

Nesouhlasí, že jsou v klubu dvě správní rady: „Soudy, které to měly rozhodnout, už skončily.“

Cap to však odmítá, s šéfy, kteří se na jaře vrátili do čela klubu, vede občanskoprávní spor.

V pondělí v noci poslal zástupcům médií článek, v němž píše, že se vedení, jemuž předsedá, podařilo zajistit pro klub šest milionů korun na nejbližší tři sezony.

Potenciální generální sponzor má poskytnout volejbalistům ročně 1,5 milionů korun na platy extraligových hráčů, dále čtyři sta tisíc na mzdy trenérů v žákovských kategoriích a sto tisíc na provoz rezervního týmu.

Na náš dotaz, o jakého sponzora jde, odpověděl: „Jeho identitu nechci ještě zveřejňovat, nejdříve to chci probrat uvnitř klubu a neřešit to přes média. Navíc pokud pánové nezareagují, tak ty peníze potečou stejně jinam...“ Napsal, že nabídka podpory platí do středy.

Cap míní, že možný sponzor svůj příchod podmiňuje průhledností hospodaření a zanecháním soudních sporů. „Proto asi nikoho nepřekvapí jeho požadavek, aby se současné vedení vzdalo svých funkcí a uznalo legitimitu nového vedení,“ píše Cap.

„Podmínka údajného sponzora, aby se Cap ocitl ve vedení klubu, není ničím jiným, než ryze účelovou snahou, jak zvrátit dosavadní pravomocné rozhodnutí soudu,“ uvedli zástupci původní, nynější správní rady. „Cap klub tlačí do jednání, o kterém nemáme vůbec žádné informace.“

Obě strany se handrkují i ohledně hospodaření klubu, navzájem si vyčítají dluhy.

Staronoví šéfové tvrdí, že dluhy vznikly během minulé sezony pod vedením nelegitimní správní rady. Klub podle nich musel vrátit část městské dotace ve výši půl milionu korun kvůli nejasným dvěma smlouvám.

Cap namítá: „Pánové sestavili deficitní rozpočet se schodkem 2 326 000 korun.“

Ivan Cap připustil, že mimo jiné dlužili odstupné trenérovi Zdeňku Šmejkalovi, jehož propustil, byť se dříve dušoval, že právě on je tím, kdo chce Šmejkala a trenéra mládeže Luboše Vašinu v klubu udržet.

„Ten dluh byl však v době, kdy klubu dle predikce (předpovědi – pozn. red.) skutečně došly peníze,“ řekl Cap. „My jsme si odmítli půjčovat, když dostatek peněz na odstupné ležel v advokátní úschově u Zedníkova právníka. Společně jsme se pak dohodli, že ty peníze budou použity na tento účel.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze