Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalistky Ostravy hlásí posily. Frýdek-Místek má i cizinky

Radost volejbalistek Frýdku-Místku | foto: Jiří Seidl, MF DNES

9 2014
Snad nejdříve ze všech extraligových týmů rozjely přípravu na novou sezonu volejbalistky TJ Ostrava. Trenér Zdeněk Pommer svolal hráčky už koncem července. Limos Frýdek-Místek začal v srpnu. Tento týden je na kondičním soustředění v Bystřici.

Volejbalistky Frýdku-Místku půjdou do příští sezony s názvem nového sponzora Limos, byť nadále zůstávají členkami Sokola.

„Náš kádr je víceméně kompletní, na soustředění teď máme čtrnáct holek,“ uvedla frýdecko-místecká trenérka Alexandra Dedková.

Posilami jsou libera Marta Jedrysiková z týmu nováčka druhé nejvyšší polské soutěže Pszczyny a Natalie Radivojevičová z Přerova a blokařky Agata Turbaková rovněž z Pszczyny a 195 centimetrů vysoká Bulharka Kristina Jordanská, která přišla ze Spišské Nové Vsi.

K tomu z extraligové Nitry do Frýdku-Místku přestoupila slovenská juniorská reprezentační smečařka Andrea Štrbová. „Je možné, že ještě nějaká smečařka přijde, ale počítáme s tím, že Andrea to oklepe,“ usmála se Dedková. Trenérka předpokládá, že obě nová libera se o místo poperou. „Ale klidně mohou hrát obě, prostřídají se,“ dodala.

Z Frýdku-Místku odešly libero Kamila Spáčilová do Ostravy, smečařka Kateřina Holišová do Přerova a blokařka Martina Mukařovská zvažuje, zda bude dál hrát vrcholově volejbal.

Ostrava hledá univerzálku

„Začínáme atletikou, hodně běháme v Bělském lese,“ komentoval začátek přípravy ostravský trenér Zdeněk Pommer. Nové hráčky testuje ale i v tělocvičně s míčem.

Ostrava zatím ohlásila tři posily - libero Kamilu Spáčilovou z Frýdku-Místku, smečařku Helenu Kojdovou z Olomouce a nahrávačku Kamilu Součkovou z KP Brno.

Součková o nabídce z Ostravy přemýšlela dlouho. „Z Brna se mi moc nechtělo, protože tam studuji,“ přiznala.

Věří, že se jí v Ostravě podaří prosadit. V Brně byla třetí nahrávačkou. V novém týmu by měla být dvojkou za mladou Kateřinou Valkovou. „Mohu ale alternovat i na pozici univerzálky,“ usmála se Kamila Součková. „Jako juniorka jsem hrávala na smeči.“

Libero Kamila Spáčilová se do Ostravy vrátila po třech letech. „Zase budu doma a líbila se mi nabídka, jakou jsem dostala,“ řekla Spáčilová ke svému návratu. Líbí se jí, že bude jediné libero.

Ostrava minulou sezonu hrála se dvěma, leč Romana Elblová skončila a bude se věnovat trénování mládeže a Barbora Poláčková se vrátila domů do Chocně. „Jedno libero v týmu mi vyhovuje více,“ potvrdila Spáčilová. „Jsem více v tempu, v zápřahu.“ Co říká na posílení družstva ostravská kapitánka Petra Polášková?

„Holky jsou fajn. S Kamčou jsem dva roky hrála a Helču a Kamilu Součkovou znám jako soupeřky,“ podotkla. „S nimi by naše výkony mohly být lepší než v minulé sezoně.“

Jenže Ostravští ještě hledají univerzálku. Trenér zkouší pětadvacetiletou Polku Sandru Guzowskou, která minulou sezonu hrála nejvyšší běloruskou soutěž za Mogilev.

„Jinak ale budeme dávat hodně příležitostí vlastním odchovankyním,“ upozornil Zdeněk Pommer, jenž už v kádru nemá trio Polek Michalkiewiczová, Starzyková a Przepiórková. Všechny tři si řekly o hodně peněz.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze