Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Koučem házenkářského Frýdku-Místku je šéf klubu, jiné týmy hledají

Mladí frýdecko-místečtí příznivci. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

17 2017
Zatímco Karvinští a Kopřivničtí nadále řeší post trenéra, Frýdeckomístečtí už mají jasno - Aleše Chrastinu nahradí z vlastních zdrojů. Pepino SKP Frýdek-Místek do příští sezony povede Lubomír Kavka, který je i předsedou klubu a má licenci A, spolu s asistenty Petrem Mazurem, jenž byl dosud vedoucím mužstva, a Miroslavem Krahulíkem. Ten bude nadále i hrát.

„S Alešem jsme byli domluveni, že mužstvo po pěti letech potřebuje nějakou změnu, a jelikož všichni áčkoví trenéři, kteří byli dostupní, naši nabídku odmítli, zvolili jsme tuto variantu,“ vysvětlil Lubomír Kavka, proč se ujme pozice hlavního kouče. Ostatně v minulosti už mužstvo vedl.

„Máme v klubu sice pana Horáčka, který má licenci A, ale má doma malé děti, takže by na extraligu neměl tolik času. Místo mě převezme B tým, který jsme přihlásili do druhé ligy,“ dodal Kavka.

A ve hře byl i trenér dorostenců Daniel Valo. „Končí licenci v Praze na fakultě, ale je v programu talentované mládeže, takže u áčka nesmí působit. Z větší části ho platí svaz, takže dál bude připravovat naše dorostence a příští rok se to možná změní.“

Frýdeckomístečtí mimo jiné oslovili také zkušeného Jiřího Kekrta. „Už trénovat nechtěl, navíc dva roky to nedělal,“ řekl Lubomír Kavka.

Předsedu těší, že kádr se téměř nezměnil. „Podařilo se nám hráče udržet a s většinou máme podepsané smlouvy,“ zmínil Lubomír Kavka mimo jiné nové dvouleté kontrakty s Vojtěchem Petrovským a Adamem Gřeškem. „Klíčové hráče jsme udrželi. Akorát Sebastian Strack bude muset jít znovu na operaci s kolenem.“

Do branky se z Kopřivnice vrací Vít Pyško, který nahradí Petra Štolcara, jenž ukončil kariéru. „A ještě jednáme o příchodu Tomáše Hese,“ uvedl Kavka. „Má smlouvu v Povážské Bystrici, ale k třicátému červnu mu skončí. Dříve jsme ho odtamtud nechtěli vykupovat. Bydlí ve Frýdku-Místku a už si našel i práci.“

Byť bude někdejší reprezentant Hes volným hráčem, jeho návrat do klubu nebude zadarmo. „Nevíme, na kolik nás vyjdou poplatky, které jsou šílené,“ řekl Lubomír Kavka. „Manipulační poplatek, který musíme zaplatit Mezinárodní házenkářské federaci a svazu, je dva tisíce čtyři sta eur.“ A to je 65 tisíc korun. Pokud by byl Hes amatér, musel by klub uhradit 240 eur.

S příchodem Hese by Frýdeckomístečtí vyřešili pravou stranu sestavy. „Na levé máme křídla Lukáše Rajnocha a Jakuba Bosáka,“ řekl nový kouč. „Rajnoch měl na reprezentaci, ale brzdí ho dravotní problémy, takže uvidíme, jak na tom bude. Kuba Bosák je rychlý, poctivý, ale zatím nemá stabilní výkonnost. Zkusíme ale zapojovat i nějaké dorostence. Mám radost, že většina kádru jsou naši odchovanci.“

Karvinští nechtějí nic uspěchat

Kopřivničtí chtějí znát jméno trenéra do konce příštího týdne. Karvinští nespěchají.

„Zatím zůstává trenérem Marek Michalisko, protože jiného dosud nemáme. On ví, že jeho post řešíme, ale může se stát, že bude pokračovat,“ podotkl Jan Truhlář, prezident Baníku Karviná.

Po odchodu zkušeného hrajícího trenéra Alexandra Radčenka odešli z Karviné další tři hráči. Pivot Libor Hanisch do Dessau, do týmu nováčka druhé bundesligy, kde už působí někdejší karvinští házenkáři Tomáš Pavlíček, Radek Sliwka a Marek Vančo.

Lukáš Frančík posílí Górnik Zabrze z nejvyšší polské soutěže, který vede Rastislav Trtík a kde chytá někdejší karvinská opora Martin Galia. Do Zabrze se vrací brankář Przemyslaw Witkowski, který v Karviné hostoval.

„Posily hledáme, jednáme s kluby. Nedávno jsme však podepsali smlouvy s šesti nadějnými mladíky z našich mládežnických celků, kteří by se postupně mohli prosadit do extraligového týmu,“ řekl Jan Truhlář.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze