Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Frýdek-Místek čekají změny v kádru

5 2006
Frýdek-Místek - Kádr se musí změnit. To jsou slova Táni Krempaské, trenérky volejbalistek Sokola Frýdek-Místek po skončení sezony.Sokol se po loňském stříbře propadl na čtvrté místo. "A to je zklamání," řekla Krempaská. Podle ní družstvo potřebuje posílit na bloku a v útoku. "Celou sezonu jsme jako jediný tým v soutěži hrály pouze se dvěma blokařkami. A ty musely hrát, i když se jim nedařilo."

A nedostatky v útoku?

"Nemáme smečařku typu Kolouškové, Havelkové či Šenkové, která by řekla, nahrajte mi, já balon položím. Mám pocit, že tady se každá bojí."

Krempaská tvrdí, že frýdeckomístecké hráčky mají velmi dobré ekonomické podmínky. "Jenže například druhé utkání o bronz s Olympem neodpovídalo profesionálnímu platu, jaký mají."

Trenérka přemýšlí co dál. Nyní má ale povinnosti u národního týmu žen, s nímž ve Frýdku-Místku zahájila přípravu na kvalifikaci mistrovství Evropy.

Zůstane v Sokolu i v příští sezoně? "To si nechám projít hlavou, rozhodnu se až po reprezentaci, v červnu," řekla.

Na doplnění frýdeckomísteckého kádru se ale bude podílet. "Ráda bych, abychom získaly třeba i hráčky ze zahraničí, aby Sokol šel v příští sezoně do finále. Nic jiného bych už nebrala," prohlásila. S některými posilami už jedná.

A kdo z družstva odejde? Zvažují to blokařka Jana Šímová a smečařka Romana Elblová. "Šímová uvažuje o ukončení kariéry a Elblová o odchodu do ciziny," uvedla Krempaská. Oznámit, jestli odejdou, volejbalistky mají do 15. května.

Nahrávačka Mühlsteinová nechce do Olympu

F r ý d e k - M í s t e k (jsl) - Loni ve FrýdkuMístku slavila mistrovský titul s volejbalistkami Olympu Praha. Letos se reprezentační nahrávačka Lucie Mühlsteinová medaile nedočkala. V dresu Sokola Frýdek-Místek, kam přišla na roční hostování, se musela před svými někdejšími spoluhráčkami sklonit. Frýdecko-místecký celek prohrál s Olympem souboj o třetí místo 0:2 na zápasy (venku 2:3 a doma 0:3).

Je to pro vás velké zklamání?
Je. Jakákoliv medaile za Frýdek-Místek by pro mě byla větším úspěchem, než byl loňský titul s Olympem.

Proč?
Loni jsem v Olympu neodehrála tolik zápasů jako tady a tamější prostředí mi, ač jsem tam byla pět let, nepřirostlo tolik k srdci jako to zdejší. Myslím holky v týmu, ale i celé zázemí.

Zůstanete ve Frýdku-Místku i v příští sezoně?
Hrozně ráda bych, a třeba příští rok s Frýdkem-Místek hrála finále. Ale nevím, jestli mě Olymp sem ještě pustí. Stále jsem jeho hráčka, ve Frýdku-Místku jen hostuji.

Takže se v případě nutnosti do Prahy vrátíte?
Do Olympu už jít hrát nechci. Snad se kluby dohodnou, abych tady mohla zůstat i v příští sezoně.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze