Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dřina bez míče končí. Házenkáři ze severu Moravy a Slezska už pilují souhru

ilustrační foto | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

3 2016
Nejméně oblíbenou část přípravy na novou sezonu už mají házenkáři za sebou. Nabírání fyzické kondice se extraligové týmy Karviné, Frýdku-Místku i Kopřivnice věnovaly převážně v domácím prostředí. Teď už mužstva trénují s míčem, začala i s přípravnými zápasy.

Jedni trénovali ve městě, další vyrazili za fyzickou přípravou do Beskyd. Házenkáři extraligových klubů z kraje prošli suchým drilem a teď už pokračují v další fázi přípravy.

„Je to období, které nemá nikdo rád. Trénovali jsme v domácích podmínkách. Všechno včetně rehabilitace a sauny máme po ruce. V centru Karviné jsme běhali v parku a jiné věci pilovali na oválu jednoho gymnázia. Pozitivní je to, že fanoušci mohou hráče potkávat, jak makají,“ líčil prezident karvinského klubu Roman Farář. „V další fázi bude naše příprava obsahovat několik přípravných zápasů a pár turnajů.“

Hráči Frýdku-Místku vyrazili v červenci na soustředění do beskydské Ostravice. „To je naše osvědčená základna. Máme tam k dispozici bazén a saunu, jezdíme na kole a běháme v kopcích. Je to tam po všech stránkách lepší, než kdybychom trénovali ve městě,“ prohlásil vedoucí družstva Petr Mazur.

„Po návratu z hor stále pokračoval kombinovaný trénink zaměřený jak na fyzickou kondici, tak na herní prvky,“ podotkl frýdecko- místecký kouč Aleš Chrastina. „Teď o víkendu jsme už dokonce sehráli první přípravný zápas. Hráli jsme se Šaľou na třikrát třicet minut. Vyhráli jsme 41:38, ale to v této fázi přípravy není podstatné,“ líčil Chrastina. Zároveň ale své svěřence pochválil: „Nebylo to nejhorší. Sice to neslo znaky prvního zápasu po fyzické zátěži, na druhou stranu jsme ukázali i prvky, které by mohly fungovat. A doufám, že když je použijeme, mohlo by to být dobré.“

Další zápasový test čeká Frýdek- Místek už dnes, kdy hraje v Litovli. „Příští týden se utkáme s Považskou Bystricí, pak s Hlohovcem, příští víkend jedeme do Nových Zámků a o dalším víkendu hrajeme turnaj v Kopřivnici. Přípravu zakončíme znovu s Litovlí,“ vypočítával Chrastina.

Do Beskyd vyrazili za tréninkem také Kopřivničtí. Ti ale cestovali na soustředění poněkud netradičně. „Vyráželi jsme všichni – včetně mě – na kolech, což je jednak oblíbená činnost, a pak i vhodná součást tréninku.

Čekala nás docela brutální stoupání a do hotelu ve Velkých Karlovicích jsme to měli asi 70 kilometrů,“ uvedl trenér Kopřivnice Ivo Vávra. „Teď nás už čeká řada přípravných zápasů, v plánu máme mezinárodní turnaj v Linci. Poté pořádáme turnaj doma v Kopřivnici. To už by se měla krystalizovat extraligová sestava,“ dodal Vávra.Najdete na iDNES.czmobilní verze