Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Fritz de Sade v Chuchi kraloval

20 2006
Praha - Sobotní hlavní dostih ve Velké Chuchli - Cenu primátora hlavního města Prahy vyhrál podle očekávání největší favorit dostihu Fritz de Sade. Rekordman mezi klusáky doběhl do cíle s náskokem propastných dvanáct délek před druhým Lucky Fortunou.

V předposledním oblouku trati dlouhé 2180 metrů chyboval při pokusu o zrychlení druhý favorit Instable a vyřadil se tak z boje o vítězství. Fritz de Sade přešel přes Luckyho Fortunu ještě před posledním obloukem a od té doby již soupeřil jen s časem.

Lucky Fortuna uhájil se ztrátou dvanácti délek druhé místo před Probes Starem, na kterého ještě v závěru marně dotíral loňský vítěz dostihu Make Limburgia.

Kritérium čtyřletých o 50.000 korun se proměnilo v drama, když při hromadné kolizi spadl kůň a dva jezdci ze sulek. V posledním oblouku zacválala na druhé pozici Juillenne vedená Michalem Kalčíkem a krátce poté upadla po srážce s Nana Zebem. Z jeho sulky vypadla jezdkyně Veronika Chaloupková, hrozivě vypadající incident se obešel bez velkých zranění.

V dostihu zvítězil naprosto suverénně US Japie DB před Ontario Specialem, až za nimi skončil třetí kůň z nedávné Velké jarní ceny Photo's Queen, který spolu s Juillenne poskytoval svým pěti soupeřům dvacetimetrovou výhodu na startu.

V dalším testu Kritériu tříletých El Rancho chyběli tři z nejlepších koní z Velké jarní ceny. Příležitosti se chopil Jungelprinz, který velmi dobře odstartoval a po 500 metrech převzal vedení. Před sebe už nikoho nepustil a zvítězil o osm délek před zástupcem českého chovu Flash Onem.

Na třetí místo přešel v závěru přes aktivně jdoucího Phoenixe Hawk Diamant.

Výsledky:
Cena primátora hl. m. Prahy (standardní dostih pro tříleté a starší klusáky, 2180 m, 100.000 Kč):
1. Fritz de Sade (jezdec a trenér Ondřej Goiš, stáj Bulín Farm Levín), 2. Lucky Fortuna, 3. Probes Star, výrok: jistě 1 1/2 - 1 1/2 - 1 1/4, kilometrový čas: 1:16,1.
Rámcové dostihy:
I. Haron (am. Pokorná) - Hope As - Garet,
II. Queen Mum (Šamšurin) - Rockstar - Cicci D,
III. Rekord Skal (am. Kalčíková) - Two Five - William As,
IV. Jungelprinz (Goiš) - Flash One - Hawk Diamant,
V. Ricky Rouge (am. Papežík) - Highsummer Diamant - Pogi,
VII. US Japie DB (Šamšurin) - Ontario Special - Royal Jadran,
VIII. Gentle (am. Loman) - Scout Hammering - Darmošlapka,
IX. Ubaldo Boko (am. Škobis) - Mishano - Okido San,
X. Pepperon Alet (Klaubenschalk) - Pearl Monica - Sheikh J'Ami.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze