Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Frintová má formu, ale o medaili nechce slyšet

22 2006
Náchod - Medaile. Zrovna tohle slovo teď Vendula Frintová slyší nerada. Brzdí tak nadšení, které kolem ní vypuklo před triatlonovým mistrovstvím Evropy ve Francii. Není divu - třetí místo v posledním závodu Světového poháru v Jihoafrické republice velká očekávání jen nastartovalo. Frintová patří ke spolufavoritkám.

„O svých ambicích nemluvím ráda. Zásadně netipuji, pak by se mi to mohlo vymstít,“ řekla drobounká studentka přírodovědecké fakulty v Praze.

Když ale vyrazila do francouzského Autun, věděla, že pro úspěch udělala maximum. „Teoreticky můžu skončit opravdu vysoko,“ nechala se přece jen zlomit.

Vendulo, nesmíte se přece divit, že vaše první medaile v kolotoči Světového poháru vzbudila na mistrovství Evropy tak velká očekávání...
Já se tomu nebráním, ale sama o svých ambicích mluvit nebudu. Uznávám ale, že forma tam někde je.

Takže?
Rozlišuji mezi dvěma druhy závodů, které se u mě opakují. Jednou se mi to nepovede, ale pak zase zazářím. Byla bych ráda, kdyby platila ta druhá varianta.

Co víte o dějišti evropského šampionátu?
Nic moc. Plavat by se mělo v jezeře a bohužel pro mě jsou dost náročné cyklistické profily. Na kole pojedeme osm okruhů a v každém prý čeká jeden velmi ostrý kopec. Pořadatelé to chtějí trochu ozvláštnit, a tak nás také navedou do středu města.

Ale vám by náročné profily mohly vyhovovat. Vždyť máte za sebou výživné soustředění ve vysokohorském Font Romeu...
Jenže jistější se stále cítím v rovinách. Hodně se připravuji na dráze a je to znát.

Když jste doběhla do cíle v Jihoafrické republice, prý jste na nějakou chvíli omdlela. Opravdu?
To jsem si také přečetla, ale vůbec to nebyla pravda. Asi nějaký informační šum (smích). Po doběhu jsem se sice necítila dobře, bylo mi zle od žaludku, ale byla jsem při smyslech. Lékaři mi ale raději dali kapačku.

Kdo patří mezi největší favoritky na zisk evropského titulu?
Jednoznačně Portugalka Fernandésová, která Evropu vyhrála dvakrát, možná třikrát v řadě. Je neuvěřitelná a myslím, že s kterýmkoli jiným umístěním by spokojená nebyla. Hodně nebezpečná bude i Španělka Burgosová a medaili bude chtít i Němka Dittmerová.

A Vendula Frintová?
(smích)...  Také by ji chtěla. Brala bych, kdyby se opakoval scénář z posledního závodu Světového poháru, kdy jsem doběhla pro bronz právě za Dittmerovou. Také v předchozím závodu v Madridu jsem právě s ní prohrála ve finiši. Byla jsem devátá.

A recept na medaili je na světě. Stačí se držet Dittmerové.
Kéž by to takhle fungovalo.

Vy byste asi chtěla, kdyby se o konečném pořadí rozhodovalo v závěrečném běhu, že?
To je pravda, v běhu jsem nejjistější. Jestli se udržím nejlepších, teoreticky můžu být hodně vysoko.Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze