Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

P+P už zase létají na motorce. Podmol vede seriál mistrovství Evropy

Tradiční akce Pilníkovo pozdní odpoledne se chystá do areálu v Čerčanech na 8. července. | foto: Jiří Uhlíř

5 2017
Německé přístavní město bylo o víkendu místem návratu dvou středočeských freestyle motokrosařů. Libor Podmol a Petr Pilát jsou po vleklých zdravotních trablech zpět v kolotoči závodů.

V závodě mistrovství Evropy v Hamburku si lépe vedl Podmol, jehož druhé místo vyneslo do vedení v průběžném pořadí seriálu. Pilátovi se tolik nedařilo, skončil už v kvalifikaci a obsadil osmé místo. Naopak mladší z Podmolů Filip se do finále prodral a skončil šestý.

„Po dvou měsících, ve kterých jsem se trápil se zraněními, je to parádní výsledek,“ pochvaloval si druhé místo Libor Podmol, jehož o víkendu zdolal pouze Němec Luc Ackermann.

Pilníkovo pozdní odpoledne

Akce má za sebou už jedenáct ročníků, loni se na ni přišlo podívat šest tisíc fanoušků. Letos se koná 8. července v Čerčanech u Prahy, kde má Petr Pilát tréninkový areál. Program: Špičkový freestyle motokros, BMX, show na trampolíně, živá muzika, soutěže pro děti.

„Mé tělo se už konečně dostává do stoprocentního stavu. I když jsem po zákroku trénoval prakticky jen týden, s finálovými skoky jsem velice spokojený,“ dodal jezdec ze Znosimi u Benešova, který na konci dubna podstoupil operaci kýly.

Dva měsíce se léčil i Petr Pilát. Ve Francii s motorkou špatně dopadl a pak se musel zotavovat ze zlomeniny kotníku, holenní a lýtkové kosti. Do toho měl přetržených několik vazů, lýtkový sval a hlavní úpon, který drží stabilitu končetiny.

„I když jsem nohu zafixoval, trápily mě veliké bolesti. Stále musím trochu rehabilitovat. Když na motorce jezdím dlouho, nohu hodně cítím,“ prozradil Pilát, závodník z Pyšel. který už po zranění absolvoval několik exhibičních akcí. „Skoky na motorce už zvládám, musím ale opatrně. Třeba na trampolíně zatím moc cvičit nemohu.“

Sotva se Libor Podmol s Petrem Pilátem uzdravili, zaujme místo na marodce Filip Podmol, stále více se prosazující talent.

V Hamburku si přivodil výron v kotníku, když špatně došlápl po dopadu s motorkou na zem a jízdu musel předčasně ukončit. „Bylo to pro mě stresují, když jsem ho viděl svíjet se v bolestech. Filip se mě snažil ale před mojí jízdou nerozhodit, mávl, že je v pohodě. V pondělí zajdeme k doktorovi, zřejmě si prošlápl kotník,“ líčil bratrovu patálii Libor Podmol.

Už za měsíc mohou špičkové freestyle motokrosaře vidět na vlastní oči i fanoušci v kraji. Na 8. července se chystá do Čerčan dvanáctý ročník akce Pilníkovo pozdní odpoledne. „Dorazit by měli jezdci na BMX kolech, diváky ohromí gymnasté na trampolíně a samozřejmě živá atraktivní muzika,“ popsal Petr Pilát. Vstupné je dobrovolné, z výtěžku platíme záchody a další nutné věci. Atmosféra bývá vynikající,“ těší se Pilát.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze