Francesco Molinari

Francesco Molinari | foto: Reuters

Golfistu Molinariho posunulo skvělé finále k výhře v Orlandu

• 0
Do závěrečného kola turnaje v Orlandu vstupoval golfista Francesco Molinari až ze šestnáctého místa, ale skvělých nedělních osm ran pod par posunulo Itala k výhře na Arnold Palmer Invitational. S celkovým skóre -12 se loňský hrdina Ryder Cupu radoval z třetího titulu na PGA Tour.

Vítěz British Open Molinari vyhrál o dvě rány před Angličanem Matthewem Fitzpatrickem. Obhájce Rory McIlroy ze Severního Irska vstupoval do neděle z nadějného druhého místa, ale poslední den neskóroval a skončil šestý.

Po třech kolech ztrácel Molinari na čelo pět ran. „Říkal jsem si, že bych třeba mohl mít malou šanci na vítězství, a začal jsem výborně patovat. Byl to můj nejlepší patovací den v životě, to jsem nezažil,“ řekl šestatřicetiletý Molinari.

To doložil jeho závěrečný pat na obtížné osmnáctce hřiště Bay Hill, který proměnil do birdie ze třinácti metrů. Pak čekal dvě hodiny v klubovně, než zvedl nad hlavu vítěznou trofej.

Molinari titulem navázal na úspěšný loňský rok. „Byla to těžko uvěřitelná jízda, v zimě jsem hledat další motivaci a nebylo to vůbec snadné. Udělal jsem dobře, že jsem si dal delší oddech, a teď jsem zase z golfu nadšený,“ řekl Ital.

Forma Molinariho, vítěze čtyř turnajů za posledních devět měsíců (včetně European Tour) přichází včas. Tento týden se hraje prestižní The Players Championship a už za měsíc golfisty čeká první major sezony, boj o zelené sako na Masters.