Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fowler drží mazácky vedení, Woods ztrácí a Memorial má dalšího hrdinu: Barnese

Ricky Barnes, třetí kolo Memorial Tournament 2010. | foto: AP

6 2010
Pokaždé se jen tak podržel za kšilt a šel dál. Hrdina třetího kola Memorial Tournament v Dublinu ve státě Ohio se jmenuje Ricky Barnes a je jím, přestože není v čele průběžné klasifikace. Málem totiž zahrál rekord hřiště. Takto mu patří druhá pozice za Rickiem Fowlerem, jenž odrazil frontální útok.

Ten souboj se odehrával na poměrně velkou dálku a v jiných časových rovinách. Zatímco Fowler šel v posledním flightu (vinou zpoždění programu byly tříčlenné), Barnes kráčel po Muirfield Village daleko před ním. A měl u sebe Tigera Woodse.

Rickie Fowler, třetí kolo Memorial Tournament 2010.

Světová jednička se do hry vpravovala zase trochu přerývavě, nehrála špatně, ale co to bylo proti Barnesovi. Devětadvacetiletý odborník na masovou komunikaci s diplomem arizonské univerzity tentokrát nepustil ke slovu nikoho.

Jeho přihrávka do eaglu přes vodu na jedenácté jamce kandiduje na ránu měsíce a tento výsledek Barnes opentlil z obou stran osmi birdie. Když odevzdával skórkartu s výsledkem 62, tedy deset pod par, mohl se usadit do fotelu a sledovat, jak jeho hra zamává s Fowlerem, jenž po polovině turnaje vedl o tři rány.

Justin Rose, třetí kolo Memorial Tournament 2010.Tim Petrovic, třetí kolo Memorial Tournament 2010.

Nezamávala. On měl totiž přímo před očima výkony Justina Rose a Tima Petrovice (oba na snímcích vedle sebe). Také oni dva se k lídrovým výsledkům těmi svými lísali dost ne příjemně. Avšak u Rose přišla zaváhání v podobě bogey na 15. a 16. jamce, u Petrovice jedno na sedmnácté.

Zase pršelo

Turnaj byl i v sobotu přerušen vinou dešťové přeháňky. Fowler jako by se před ní rozhodl sledovat dění, sázel par za parem, a chvíli mu to vydrželo i po návratu na hřiště, jehož greeny byly vodou nasáklé tak, že najednou se na nich muselo hrát úplně jinak.

Třetí kolo Memorial Tournament 2010 bylo přerušeno pro déšť.

Jednadvacetiletý mladík to zvládl stejně dobře jako zkušenější kolegové, ne-li líp. Až když už to bylo vhodné, vytasil se se svým prvním birdie, a to na jamce číslo 9. Druhé přidal na dvanáctce. Skoro bez námahy nechal ostatní muže vždy o kousek za sebou a třetí ušetřenou ranou v kole na jamce předposlední si zase přisvojil náskok tří ran.

Ten má před Barnesem a Petrovicem, kdežto Rose je o další úder zpět. Ještě pátý Brendon de Jonge ze Zimbabwe drží krok (-11), zbytek startovního pole nabral značnou ztrátu.

Čejkův záchranný závěr

I Woods. Slušelo by se psát jako o prvním o něm, vždyť ať hraje jak chce, strhává na sebe největší pozornost. O jeho 69 ranách se lze domnívat dvě věci: že je to možná v současném hráčově rozpoložení téměř maximum, čeho může dosáhnout, nebo to bylo pouze konsolidační kolo před jedním z jeho někdejších pověstných útoků ve finálovém kole.

Přiklonit se na jednu či druhou stranu je těžké. Ačkoli deset ran na lídra, to by bylo moc i na fenoména Woodse z dob největší slávy, jímž teď není.

Jeho výsledek hyzdí double bogey z desáté jamky. Po drivu nenašel míč a po trestné ráně musel volit jen kolmou vyhrávku na fairway. Kdo si ty dvě rány navíc odmyslí, může si opěvovaného a poslední dobou i zatracovaného golfistu promítnout mnohem výš v pořadí než na dělené 20. místo, kde teď je s šesti pod.

Výš se nachází jiný ostře sledovaný muž Phil Mickelson. Světová dvojka hraje mínus osm a z děleného dvanáctého místa se dalšího titulu asi také nedočká.

Alex Čejka, třetí kolo Memorial Tournament 2010.

Ve flightu s Mickelsonem se pohyboval i Alex Čejka. Vypadalo to, že na některý z větších podílů šestimilionové dotace německý golfista českého původu zase nedosáhne. Přestože se vzpamatoval v hodině dvanácté, z děleného osmého místa spadl po výkonu 73 ran na dělené osmadvacáté.

Je to jeden z jeho výkyvů do plusu, pro letošní sezonu mariánskolázeňského rodáka tak typických. Mohl být ale mnohem větší, Čejka zahrál tři birdie na závěrečných třech jamkách!

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze