Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalový šampionát se hraje v těsném sousedství golfových hřišť

Brazilští fotbalisté Kaká, Josue a Ramires (zleva) vyklusávají při tréninku po golfovém hřišti. | foto: AP

11 2010
Jmenuje se Green Point a prvním slovem v názvu jako by odkazoval na to, co tu bylo ještě dřív, než velký fotbalový stadion vybudovali. Tam, kde se uskuteční osm zápasů fotbalového mistrovství světa, včetně jednoho semifinále, rozkládá se golfové hřiště.

V Kapském Městě je třináct golfových hřišť, Jižní Afrika je jimi poseta a země platí za jeden z golfových rájů. A setkání s golfem se rozhodně nebrání ani někteří účastníci šampionátu.

Uzavření Brazilci

Golfové hřiště je součástí pětihvězdičkového hotelového komplexu, kde je ubytována brazilská výprava. v Radburgu nedaleko Johannesburgu se rozkládá Fairway Hotel And Spa. Byl postaven za 140 milionů randů (asi 380 milionů korun).

Randpark Golf Club nabízí rovnou dvě osmnáctijamková hřiště. Mistrovský Randpark, dlouhý přes sedm kilometrů, a vypiplaný až pitoreskní Windsor Park. Velká část areálu se bude často uzavírat podle požadavků vedení výpravy jednoho z favoritů turnaje.

Brazilští fotbalisté vyklusávají po golfovém hřišti v tréninu před mistrovstvím světa.

Brazilci zvolili zcela jiný typ pobytu než před čtyřmi lety. "Naše tréninky budou veřejnosti uzavřené. Lidé si sice stěžují, ale nevím, proč by měli vědět o každém našem kroku," uvedl trenér Carlos Dunga. V Německu se brazilské tréninky měnily málem ve fiestu, v JAR to díky rozlehlosti golfového areálu bude úplný opak.

Golfista zklamal golfistu

Na golf to mají blízko také Angličané, jejichž přechodným domovem se stal Royal Bafokeng Sports Campus, zbrusu nový komplex v bývalé pustině u Rustenburgu.

Ideální místo pro kempy různých kolektivních sportů, atletů i tenistů sice samo o sobě žádné jamky ani driving range nemá, ale jsou blízko.

Anglický fotbalista Steven Gerrard jede na golfové hřiště v tréninku před mistrovstvím světa.

Anglický fotbalista Steven Gerrard jede na golfové hřiště v tréninku před mistrovstvím světa.

Sotva pět kilometrů odtud jsou slavné resorty Sun City a Lost City, vyhledávaná destinace golfových cestovatelů. A kouč Fabio Capello se na svém ostrovním angažmá stal golfovým fanatikem.

Paradoxem je, že Ital do výběru nezařadil jednoho z nejlepších golfistů, jakého mohl s sebou vzít. A Theo Walcott se tu smutnou zprávu dozvěděl, jak jinak, na golfovém hřišti...

Jamky vedle stadionu

Angličané sehrají zápas základní skupiny C proti Alžírsku na zmíněném stadionu Green Point. Cestou nemohou minout zdejší hřiště, v jehož těsném sousedství byl stánek pro 64 tisíc diváků postaven.

Stavba fotbalového stadionu Green Point v Kapském Městě v těsném sousedství golfového hřiště.

Stavba fotbalového stadionu Green Point v Kapském Městě v těsném sousedství golfového hřiště.

Je to sice jen devítka, ale většina jamek má dva greeny, případně dvě různá odpaliště. Hřiště Metropolitan Golf Clubu je od loňska znormováno jako osmnáctijamkové a redesign se lehce zaplatil z peněz za postoupení pozemku k výstavbě nové arény na dohled mořských břehů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze