Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalové město ovládl tenis

9 2000
B a r c e l o n a - Barcelonu zachvátila tenisová mánie. Město zaslíbené velkému fotbalu upřelo veškerou svou pozornost k domácím hráčům, kteří usilují o vůbec první triumf v Davisově poháru v jeho stojednaleté historii. Tenis okupuje přední stránky všech novin, hráči domácího výběru se stali zbožňovanými idoly. Španělsko touží po vítězství. V hale San Jordi to při zápasech pořádně hučí, čtrnáctitisícové hlediště žene své miláčky kupředu. "Je to hrozné, křičí dokonce i při servisu," stěžovala si australská jednička Lleyton Hewitt.

Zápal domácích fanoušků je ale poměrně pochopitelný, vždyť motivace získat premiérový titul a "Ensaladeru" - salátovou mísu je velká. Pořadatelé dokonce v předtuše možných potíží nasadili tisícihlavou armádu policistů, která má bdít nad pořádkem.

Sežereme je, Jdeme na to, Španělsko je připraveno na historický víkend, hlásají palcové titulky na předních stranách deníků. Například deník AS věnoval Davis Cupu šestnáctistránkovou přílohu a dokonce i seriózní a na politiku zaměřený El Pais vyhradil této události čtyři strany.

Zvláštní péči věnuje utkání španělská televize. Společnost TVE starající se o přenosy instalovala v hale 17 kamer a tým zajišťující chod celé mašinerie čítá 160 lidí, tedy o 20 víc, než kolik bylo u olympijského finále.

Španělsko už čeká jen na jediné; okamžik, kdy domácí tenisté vyzdvihnou nad hlavu velkou stříbrnou salátovou mísu, symbol Davisova poháru. Po úvodním dni však k němu má za stavu 1:1 zatím stejně daleko jako australští obhájci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze