Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nemá smysl si klást nějaké cíle, hlásí na startu sezony Abraham

Karel Abraham | foto:  David Neff, MAFRA

21 2014
Karel Abraham versus pochroumané rameno. Souboj, který se táhne od loňského léta, stále není dobojován. I do této sezony vstoupí brněnský účastník nejprestižnější motocyklové třídy MotoGP se zdravotním handicapem, po podzimní operaci vazů v levém rameni stále není zcela fit. "Ale rameno se o něco zlepšilo a minimálně první a druhý den mě zásadně nelimitovalo," oddechl si Abraham po posledních předsezonních testech v Kataru.

Právě zde o víkendu odstartuje nový ročník mistrovství světa. "Katar je pro mě příjemný závod, na druhou stranu trať umí být hodně zrádná. Tím, že se jezdí až v noci, mění se na trati rychle podmínky.

Vidět to bylo i na posledním dnu testů, kdy hodně jezdců na závěr dne padalo," popisuje člen týmu Cardion AB Motoracing. "Na dráze se kondenzuje vlhkost, navíc začíná foukat a obecně je dráha mimo vyjetou stopu docela kluzká."

Kdyby bylo na něm, začátek sezony by nejspíš o pár týdnů a hodně najetých kilometrů posunul. "Přestože mechanici udělali na motorce, co mohli, budeme mít určitě na začátku ztrátu způsobenou kratším testováním," tuší Abraham, přestože jeho šéfmechanik Marco Grana po posledních testech tvrdil: "S motorkou nemáme žádný velký problém, Karel se s ní rychle sžívá a nachází odlišnosti proti ART. Když se stav Karla ještě zlepší, můžeme bojovat o slušný výsledek."

Co tedy očekávat tento víkend od Abrahama a jeho hondy pod měsíčním svitem a mezi písečnými dunami? "První závod bude velká neznámá pro všechny jezdce na strojích specifikace ‚open‘, takže nemá smysl si klást dopředu nějaké cíle. Podle testů máme představu, kde je naše místo a jak moc se můžu zlepšit. Na tom budeme naplno pracovat," oznamuje čtyřiadvacetiletý závodník.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze