Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Forsbergové přibude další trofej

12 2000
L a h t i - Švédská biatlonistka Magdalena Forsbergová vyhrála počtvrté za sebou Světový pohár. Dvaatřicetiletá zkušená závodnice si zajistila celkový triumf už před finálovými závody sezóny, i když v Lahti dojela na desetikilometrové trati až druhá. Závod mužů na 12,5 km se uskutečnil v německé režii. Z šestnáctého vítězství v kariéře se radoval Sven Fischer, který startoval ze třetího místa a během závodu musel absolvovat čtyři trestná kola. Za ním doběhl se ztrátou necelých 19 sekund Peter Sendel, třetí skončil Frode Andresen z Norska.
Mezi ženami vybojovala vítězství  Olena Zubrilovová z Ukrajiny a díky pátému prvenství v sezóně se přiblížila v průběžném pořadí SP druhé Corinne Niogretové na rozdíl pěti bodů. Francouzská biatlonistka doběhla desátá.

České reprezentantky dnes na bodovaná umístění nedosáhly. Evu Hákovou, která vybíhala na trať patnáctá, úplně zradila střelba. Po jednom chybném zásahu na první položce nasbírala na zbylých třech vždy po čtyřech trestných kolech a v cíli byla poslední na 47. místě. Osmatřicátá skončila Irena Česneková.

Českým biatlonistům se příliš nedařilo. Petr Garabík vybíhal ze čtrnácté pozice, ale v průběhu závodu se o sedm míst propadl a skončil jednadvacátý. Ivan Masařík obsadil 33. pozici. Roman Dostál a Zdeněk Vítek, kteří se do stíhacího závodu také kvalifikovali, na start nenastoupili.

Světový pohár vede nadále Francouz Raphael Poirée, dnes až osmnáctý. Ani on se nevyvaroval chyb na střelnici a minul celkem pětkrát. Dnešní závod nedokončil nikdo z 52 účastníků s čistým štítem.

Výsledky:
muži (stíhací závod na 12,5 km):
1. Fischer 41:01,8 min. (4 trestná kola),
2. Sendel (oba Něm.) -18,7 (2),
3. Andresen (Nor.) -22,8 (6),
4. Rostovcec (Rus.) -26,3 (2),
5. Luck (Něm.) -29,2 (2),
...21. Garabík -2:26,8 (2),
33. Masařík -3:29,5 (5).

ženy (stíhací závod na 10 km):
1. Zubrilovová (Ukr.) 35:40,8 min. (2 trestné okruhy),
2. Forsbergová (Švéd.) -45,7 (3),
3. Henkelová (Něm.) -1:17,1 (2),
4. Achatovová (Rus.) -2:05,2 (2),
5. Santerová (It.) -2:35,6 (4),...

Z šestnáctého vítězství v kariéře se ve stíhacím závodě Světového poháru biatlonistů v Lahti radoval Němec Sven Fischer, který startoval ze třetího místa a během závodu musel absolvovat čtyři trestná kola.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze