Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Formule 1 se v Koreji pojede, inspekce nový okruh v seriálu schválila

Komise pod vedením technického ředitele FIA Charlieho Whitinga na inspekci na korejském okruhu v Jon-kam. | foto: AP

12 2010
Premiérový závod mistrovství světa formule 1 se v Koreji 24. října pojede. Mezinárodní automobilová federace FIA po dvoudenní inspekci schválila okruh v Jon-kam jako způsobilý.

Komise pod vedením technického ředitele FIA Charlieho Whitinga oznámila, že trať vyhovuje potřebám víkendového programu ve všech směrech.

Dlouho nebylo jasné, jestli se organizátorům podaří do té doby dokončit nový areál. Ještě před několika týdny totiž na trati nebyl položen ani povrch a daleko k dokončení měly garáže a takzvaný paddock, zázemí závodu. "Současný stav je ale uspokojivý, Korea dostane licenci," prohlásil Whiting.

Nové snímky z dějiště sedmnáctého závodu dramatického ročníku mistrovství světa ukazují, že hlavní tribuna, garáže a paddock jsou kompletní, hotová už je také dráha. Zbývá dodělat některé pasáže v okolí okruhu, kde se tudíž ještě stále staví. Pořadatelé ale slíbili, že v pátek 22. října bude vše připraveno k volným tréninkům.

"Jsme samozřejmě moc rádi, že práce se nakonec stihly a okruh se podaří dokončit. V Koreji se všichni těší na to, až uvidí první závod mistrovství světa na vlastní oči," prohlásil ředitel organizačního výboru Čong Jung-čo.

Ještě na konci září přitom šéf F1 Bernie Ecclestone vyjádřil pochybnosti, že se Velká cena Koreje vůbec pojede. Organizátoři přisuzovali zpoždění špatnému počasí.

Po schválení korejské trati na poslední chvíli vydala FIA nové pravidlo, podle kterého musí mít nový okruh v seriálu licenci alespoň 90 dní před konáním závodu.

I se závodem v Koreji zbývají do konce šampionátu tři závody. Pořadí vévodí Australan Mark Webber z týmu Red Bull před týmovým kolegou z Německa Sebastianem Vettelem a pilotem Ferrari Fernandem Alonsem ze Španělska. Šanci na titul mají ještě britští jezdci týmu McLaren Lewis Hamilton a Jenson Button, obhájce titulu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze