Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Formanová váhá o účasti v Gentu

9 2000
P r a h a - Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 800 metrů Ludmila Formanová ponechá rozhodnutí o svém případném startu na halovém mistrovství Evropy v Gentu až na dobu těsně před uzávěrkou nominace. V pondělí absolvovala šestadvacetiletá atletka měřený test, na jehož základě se rozhodla, že bude startovat na víkendovém halovém šampionátu v Praze. Zvažovala ještě účast na pátečním mezinárodním mítinku v Gentu, ale nakonec bude jejím prvním startem v halové sezóně MČR.

"V pondělí jsem zaběhla čas 2:03 a s testem jsem byla celkem spokojená, protože to bylo z plného tréninku. Proto poběžím na mistrovství republiky, ale ještě se necítím připravená na utkání s absolutní světovou špičkou," vysvětlila čáslavská atletka, kterou by v Gentu čekala konfrontace s Marií Mutolaovou.

"Až podle pocitů z mistrovství republiky budu uvažovat o halovém mistrovství Evropy, případně o startech na jednom nebo dvou dalších mítincích v hale," uvažovala Formanová. Na halovém MČR se Formanová přihlásila vedle osmistovky také k závodu na poloviční trati, ale na čtvrtku chce podle svých slov nastoupit pouze v sobotním rozběhu.

Jméno Formanové figuruje v úvahách trenérů o případném složení čtvrtkařské štafety pro HME. Vedle ní a Heleny Fuchsové připadají v úvahu do reprezentačního kvarteta zřejmě již pouze Jitka Burianová a Denisa Krejčová, neboť Hana Benešová musela kvůli virovému onemocnění předčasně ukončit sezónu. "Vzhledem k očekávanému zatížení Fuchsové a Formanové na HME by musely čtvrtkařky předvést na mistrovství republiky výjimečné výkony, abychom štafetu nominovali," uvedl šéftrenér Václav Fišer.

 

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze