Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Formanová podstoupila operaci

2 2000
P r a h a - Důležitý krok k návratu na atletický ovál podnikla nejúspěšnější česká atletka posledních let Ludmila Formanová. Ve Fakultní nemocnici v Praze-Motole v úterý podstoupila chirurgický zákrok, který měl odstranit problémy s šlachami v levém kotníku. Kvůli tomuto zranění musela světová šampionka v běhu na 800 metrů odstoupit z olympijských bojů.

Formanovou operoval Václav Smetana, který se o její kotník staral již dříve. Podle trenérky Jarmily Kratochvílové byl zákrok nevyhnutelný, pokud měla její svěřenkyně pokračovat ve vrcholové atletice. "Nakonec jsme rozhodnutí o operaci nechali na doktoru Smetanovi. Také mně kdysi operoval achillovku a byla jsem velmi spokojená," nechala se slyšet Kratochvílová.

Formanová se ze Sydney vrátila s bolestivým zánětem šlachy v kotníku. Od té doby pravidelně docházela do Motola na magnetickou rezonanci a rehabilitovala. Vleklé problémy s kotníkem pronásledovaly Formanovou více než tři roky. V Austrálii znovu zesílily a přinutily běžkyni, jež patřila k velkým favoritkám na olympijské zlato, poprvé v životě vzdát závod.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze