Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


For Ladies Only, i když po česku a ne tak doslova

Golfové turnaje jen pro ženy. | foto: Martin Kabát

4 2010
Zahrát si golf, pobavit se, odpočinout si od každodenních starostí. A při té příležitosti se třeba nechat učesat, nalíčit nebo namasírovat. To vše spojuje turnaje, na které se mohou přihlásit pouze ženy.

První takové, připravované jen pro ženy, se v České republice začaly hrát před deseti lety. Některé golfistky nad nimi ohrnují nos, jiné si je nemůžou vynachválit. Jedno je ale jisté. Jejich popularita roste, jinak by se jich letos v Česku nehrálo několik desítek.

Sérii turnajů Queen of Golf "aneb pravidelné pohodové dny s kamarádkami na golfu" pořádá Radka Važanská. "Nejsou jen pro golfistky, které zatím nenašly svou parťačku, ale pro všechny ženy, které se chtějí u golfu také pobavit," říká.

Golfové turnaje jen pro ženy - organizátorka série Queen of Golf Radka Važanská.

Golfové turnaje jen pro ženy - organizátorka série Queen of Golf Radka Važanská.

Tréninkové turnaje v Hodkovičkách, které se konají každou středu v rámci ForGolf Women Tour, organizuje Marcela Chrpová. Jejich smyslem je, aby se ženy nejen sešly na golfu, ale zároveň se naučily hrát turnaje.

"Čistě ženské turnaje jsem pořádala přes pět let, každý týden se hrála devítka a jednou měsíčně osmnáctka. Potom jsem velké turnaje otevřela i pro muže," popisuje svou zkušenost Chrpová. Pro ženy připravuje vedle tréninkových turnajů také různé další akce, například zájezdy do zahraničí.

Stále stejné hřiště je připraveno i pro účastnice série, nazvané Ryze dámské turnaje. Hrají se každou třetí středu v měsíci ve Mstěticích. Server ženské série, organizované ředitelkou Dášou Sedláčkovou, upozorňuje na to, že se hraje za každého počasí, protože golfistky "nejsou žádné dámičky".

Golfové turnaje jen pro ženy.Golfové turnaje jen pro ženy.Golfové turnaje jen pro ženy.

Turnaje organizované Czech Ladies Golf Association jsou na rozdíl od ostatních turnajů dvoudenní. "Jsou pro hráčky z celé republiky a hrají se v různých koutech naší vlasti. Jednodenní turnaj by byl velkou zátěží pro všechny zúčastněné," vysvětluje Marie Stavařová.

Výjimečným mezi ostatními v její sérii je Family Day – Czech Lady Open. Hraje se v polovině srpna. Přihlásit se mohou děti a partneři hráček, pro nehrající doprovod je připravená golfová akademie.

Golfové turnaje jen pro ženy.

Golfové turnaje nejsou výhradně pro ženy. Muži smějí například kedit či předávat ceny.

V rámci Czech Women Golf Tour, kterou organizuje Michaela Ježková, se v květnu uskutečnil jediný pro-am pouze pro ženy. Hrálo se systémem texas scramble a v každém flightu byl jeden golfový profesionál.

Milou zvláštností turnajů této série je kategorie nazvaná s nadsázkou extrémní golf. Vítězí v ní ty hráčky, jimž se na hřišti zrovna nedařilo. Ostatně všechny turnaje, na které je mužům "vstup zakázán", jsou především o pohodě a příjemných zážitcích.

české ženské golfové série

Queen of Golf

22. 5. Poděbrady, 20. 6. Cihelny, 8. 8. Terasy – Ústí

ForGolf Women Tour

Každou středu – Hodkovičky

Czech Ladies Golf Association

15. – 16. 5. Beřovice, 26. – 27. 5. Čeladná, 24. – 25. 7 Austerlitz, 14. – 15. 8. Karlštejn, 11. – 12. 9. Haugschlag

Czech Women Golf Tour

11. 5. Mstětice, 25. 5. Konopiště, 15. 6. Dýšina, 13. 7. Mladá Boleslav
3. 8. Beřovice, 27. – 28. 8. Zell am See, 7. 9. Zbraslav, 21. 9. Konopiště

Ryze dámské turnaje - Mstětice
19. 5., 16. 6., 21. 7., 18. 8., 15. 9.Najdete na iDNES.czmobilní verze