Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Freestyloví motokrosaři Libor Podmol a Pilát oslnili pražskou arenu

4 2017
Dvojice českých hvězd freestylového motokrosu Libor Podmol a Petr Pilát oslnila pražskou O2 arenu při 17. ročníku FMX Gladiator Games. Podmol jako první Čech skočil salto vpřed, Pilát poté ovládl vyřazovací exhibiční závod.

Zraněním a zlomenou lýtkovou kostí na pravé noze skončila akce pro Filipa Podmola, jenž tak neměl šanci předvést dvojité salto, které pro show chystal.

Mladší z bratrské dvojice Podmolů se zranil při semifinálové jízdě, kdy po dopadu nestihl zastavit a narazil do zadní bariéry. Plochu opustil na nosítkách a okamžitě zamířil do nemocnice. Zranění mu zabrání ve startu v závodě mistrovství světa, který se příští týden koná v Číně a nejlepší freestylisté se na něj chystají.

Libor Podmol se přesto rozhodl v samém závěru exhibice předvést takzvaný front flip a zvládl jej. „První pokusy byly o strach. Když se 12 let točíte dozadu a pak skáčete dopředu, tak je to něco nového. Navíc dopad po front flipu bolí dvakrát víc,“ uvedl před pokusem mistr světa z roku 2010, který trik doposud trénoval do dopadové jámy s molitanem. „Není to technicky náročný trik, ale strašidelnější. Na ‚body varialy‘ je potřeba více schopností,“ řekl Podmol.

Již předtím se z triumfu na Gladiator Games radoval Pilát, jenž zaplněné aréně následně předvedl i svůj nejtěžší trik - Flair, tedy otočku o 540 stupňů. „Bylo neskutečné tady jezdit a jsem rád, že se mi podařilo vyhrát. Budu usínat s úsměvem,“ uvedl Pilát.

Trik se mu podařilo čistě skočit až na druhý pokus. Při prvním po dopadu upadl. „Akce ukázala, že se freestyle posouvá pořád dopředu. Nevím, kde to skončí. Asi se začnou dělat dvojitá salta s triky,“ dodal Pilát.

Diváci v O2 areně stejně jako v minulých letech viděli desítky salt a různých triků, salta předváděli i jezdci na sněžných skútrech nebo čtyřkolkách. Skvělou show předvedl i Španěl Edgar Torronteras, který byl v roce 2000 u zrodu této akce. Vedle triků na motorce sklidil bouřlivé ovace za své hudební beatboxové vystoupení.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze