Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Florbalový reprezentant Sladký se vrací zpět do Švýcarska

Tomáš Sladký | foto: www.wfc2008.cz

18 2009
Po Danielu Foltovi, který ukončil aktivní kariéru, ztrácí florbalový mistr 1. SC WOOW Vítkovice další oporu. Reprezentační útočník Tomáš Sladký se po půlročním působení ve Vítkovicích vrací do Švýcarska, kde bude hájit barvy klubu UHCWaldkirch-Saint Gallen.

"Zažiju znovu něco nového, v týmu budu na rozdíl od působení ve Wileru jediný cizinec a budou tam po mně chtít, abych mužstvo dovedl do play-off," řekl Tomáš Sladký a připomněl tak své předchozí působení v celkuWiler-Ersigenu.

Nelákalo vás přece jen angažmá ve věhlasnějším klubu než u nováčka nejvyšší švýcarské soutěže?
Po sezoně jsem strávil ve Švýcarsku jeden týden vyjednáváním s tamními kluby. Setkal jsem se se zástupci třech klubů. Po poradě s reprezentačním trenérem Tomášem Trnavským jsem se nakonec domluvil s týmem, ve kterém bych měl hrát významnou roli. Smlouvu jsme dali dohromady během čtrnácti dnů. Měl bych tam být jenom jednu sezonu, po které bude ze mě volný hráč.

Co pak? Vrátíte se zase do Vítkovic?
Ve velké míře záleží na tom, jak to bude s možností studia. Vlastně kvůli tomu jsem se vrátil i letos v lednu. Když olomoucká univerzita získá akreditaci na můj studijní obor sportovní management a trenérství, o návratu bych reálně uvažoval. Samozřejmě by ovšem hrála roli i případná aktuální nabídka ze zahraničí.

Nemrzí vás, že jste přišel o možnost zahrát si turnaj florbalového Poháru mistrů, kam se Vítkovice dostaly díky zisku mistrovského titulu?
Tohle mě mrzí stejně jako fakt, že si nezahraju v týmu s mými velmi dobrými kamarády, kteří do Vítkovic míří z Finska. Opravdu to nebylo vůbec jednoduché rozhodování. Hodně chybět mi totiž budou i vítkovičtí fanoušci. Teď ale vím, že bych mohl poznat zase něco nového s novým týmem. Pohár mistrů je týdenní turnaj a kvůli tomu nechci pořizovat celou sezonu.

Do Vítkovic opět přichází Fin Lehtinen

Kádr florbalových Vítkovic nezaznamenává pouze oslabení v podobě odchodů reprezentantů Daniela Folty a Tomáše Sladkého. Opačným směrem, tedy do Vítkovic, míří zkušený finský obránce Turkka Lehtinen, který v Ostravě působil už v sezoně 2005/ 2006.


"Do Ostravy se moc těším. Bude skvělé sledovat, jak se změnila hra během uplynulých tří sezon a zvláště jak se vypracovali kluci, které pamatuju jako juniory," uvedl na webových stránkách klubu Turkka Lehtinen.


"Chci pomoci týmu jak jen bude možné v mých silách. Budu bojovat o každý míček a snažit se chytnout stejný styl hry, jakým se Vítkovice vyznačují. A samozřejmě zlepšit se i na úrovni hráče."


Lehtinena přivábila do Ostravy také příležitost zahrát si Pohár mistrů. "Ale nejen to," upozornil finský obránce. "Samozřejmě je pro mě velká motivace hrát s kamarády proti nejlepším týmům Evropy. Na druhou stranu jsem se snažil vrátit se už v průběhu minulých dvou let," podotkl Fin.


Povedlo se mu to až letos. "Vlastně díky šťastné shodě okolností mi to vyšlo po sezoně, ve které kluci ukázali, co v nich je, a vyhráli titul." A Lehtonen vítkovickou jízdu za titulem sledoval aspoň na dálku. "Finále jsem sledoval na internetu. Vychutnal jsem si každý moment."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze