Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalový turnaj Czech Open bude mít rekordní účast

Švédská florbalista Theres Perssonová z týmu Pixbo slaví gól ve finále Czech Open. Pražský turnaj nakonec její klub vyhrál. | foto: Yan Renelt, MF DNES

3 2016
Rekordních 272 týmů z 19 zemí se zúčastní 24. ročníku mezinárodního florbalového turnaje Czech Open v Praze, který se hraje příští týden od čtvrtka do neděle.

V elitní kategorii mužů se představí vedle sedmičky českých celků Falun, Pixbo Wallenstam a Höllviken ze Švédska, Wiler-Ersigen, Köniz a Kloten-Bülach ze Švýcarska, EräViikingit z Finska a reprezentační výběry Slovenska a Polska.

Loni turnaj, na kterém bude opět bojovat okolo 4500 hráčů ve 14 pražských halách, sužovala velká vedra. „Doufám, že počasí bude proti loňským čtyřicetistupňovým teplotám příjemnější,“ řekl ředitel turnaje Martin Vaculík.

Složení skupin elitní kategorie na Czech Open

Muži
Skupina A:
Chodov, Höllviken IBF (Švéd.), Kloten-Bülach (Švýc.), Mladá Boleslav.

Skupina B: IBF Falun (Švéd.), Bulldogs Brno, Slovensko, Tatran Střešovice.

Skupina C: 1. SC Vítkovice, Köniz (Švýc.), Pixbo Wallenstam IBK (Švéd.), Sokol Pardubice.

Skupina D: EräViikingit (Fin.), FbŠ Bohemians, SV Wiler - Ersigen (Švýc.), Polsko.

Ženy
Skupina A:
FBC Ostrava, FbŠ Bohemians, Chodov, IBF Dalen (Švéd.), Sveiva Innebandy (Nor.), Wizards Bern Burgdorf (Švýc.).

Skupina B: 1. SC Vítkovice, Elite Praha, Herbadent FK JM, Pixbo Wallenstam IBK (Švéd.), Umea IBF (Švéd.), Slovensko.

Mistrovský Chodov představí na Czech Open i novou ofenzivní posilu Marka Vávru z Tatranu Střešovice. Vedle těchto pražských celků se zúčastní také Vítkovice, Mladá Boleslav, Bulldogs Brno, FbŠ Bohemians a Pardubice.

V dresu Falunu se mohou těšit fanoušci na nejlepšího florbalistu světa Rasmuse Enströma, ale i na českého útočníka Martina Tokoše. Za Kloten hraje obránce Milan Garčar, za Höllviken Adam Štegl, za Wiler další zadák Daniel Šešulka a útočník Daniel Šebek. Na lavičce Wileru působí jako asistent Radek Sikora.

Elitní kategorie mužů se bude hrát stejným systémem jako v posledních letech s čtyřmi čtyřčlennými skupinami s následnými dvěma osmifinálovými skupinami, z nichž po třech nejlepších postoupí do čtvrtfinále. O další další dvě místa se utkají v play off celky ze třetích a čtvrtých míst základních skupin.

Formát se mění u kategorie žen, kde ze dvou šestičlenných skupin postoupí po čtyřech nejlepších do čtvrtfinále. Vedle šestice klubů z tuzemska - Vítkovic, Chodova, Herbadentu FK JM, FbŠ Bohemians, Elite Praha a FBC Ostrava - bude hrát trio ze Švédska Pixbo Wallenstam s útočnicí Eliškou Krupnovou, Dalen a Umea, Wizards Bern Burgdorf ze Švýcarska, Sveiva z Norska a reprezentace Slovenska, kterou vedou nově Michal Jedlička s Markétou Šteglovou.

Turnaj vyvrcholí v neděli v hale na Podvinném mlýně. Finále elitní kategorie mužů se hraje od 18:00, boj o triumf v kategorii žen začne o pět hodin dříve.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze