Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalový brankář Michajlovič poslechl trenéra a shodil osm kilo

Brankář Otrokovic Radovan Michajlovič v akci. | foto: Jan SalačMAFRA

30 2016
Nebylo jisté, že zůstane. Po minulé sezoně dostal lákavou nabídku od ambiciózních Buldoků z Brna. Radovan Michajlovič však zůstal v týmu Hufa Otrokovice a v zápase s Brnem vychytal Panterům první letošní výhru v superlize.

„Tyhle tři body jsme potřebovali. Po třech kolech mít nulu by bylo kritické,“ povídal Michajlovič po vítězství 4:2. Že ve středu mohl stát v opačné brance, nad tím nepřemýšlel. „Jednání proběhla v dubnu - a to už je dávno pryč.“

Pryč z Otrokovic naopak není Michajlovič a klub musí být rád dvojnásob. V letní přípravě si druhý brankář Malina pochroumal koleno tak nešťastně, že musel na operaci a zatím chodí o berlích.

„Těžko by sháněli dalšího brankáře. Navíc předsedou je můj kamarád Kája Ťopek a bylo mi blbé odejít,“ vysvětluje Michajlovič.

Malina je o pět let mladší a jako věkově perspektivnější gólman měl dostat letos více šancí než v předešlých sezonách. Vyjádřeno v procentech by Michajlovič odchytal 60 procent utkání, Malina zbytek.

„Teď to bude asi dva měsíce jenom na mně. Tlak si ale nepřipouštím. Loni jsme odehrál asi tři čtvrtiny zápasů,“ podotýká třicetiletý brankář.

Panteři se v úvodu sezony můžou opřít o jeho formu, ve třech duelech inkasoval 11 branek při slušné úspěšnosti zákroků 84 procent.

„Přes léto jsem docela dřel, shodil jsem osm kilo. To mi hodně pomohlo. Jsem rychlejší, mrštnější. Cítím se v brance lépe,“ líčí Michajlovič.

Za jeho zhubnutím stojí nový kouč Panterů Karel Ševčík. „Ne, že by mi to nařídil, ale taktně mi naznačil, že by to bylo lepší. Pořád to omílal,“ směje se gólmanská jednička Otrokovic.

Ševčík převzal tým po Pavlu Gofroňovi a Michajlovič si změnu pochvaluje. „Nový trenér častěji komunikuje s hráči. S každým zvlášť probírá věci, což předtím nebylo. I osobní problémy, zajímá se o tým. Kolektiv je semknutější, není to tak o individualitách,“ prozrazuje Michajlovič.

A byť Ševčík florbal na nejvyšší úrovni nehrál, jako bývalý hokejové brankář mu může poradit: „Jsem rád, že tomu rozumí. Mám dalšího člověka, se kterým se o chytání můžu pobavit.“

Otrokovice budou na svoji oporu spoléhat také v nedělním domácím zápase se Spartou od 18 hodin. „Na tu poslední roky neumíme. Ale vítězství nad Brnem nás uklidnilo,“ poznal Michajlovič.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze