Reportáž skončila 6. 12. 2016 17:39

Florbalové MS: Česko - Švédsko

Třetí zápas českého týmu na turnaji v Lotyšsku komentuje Michal Miškovský

Česko - Švédsko 4:8 (1:4, 1:3, 2:1) zápas skončil

Švédsko tedy vyhrálo základní skupinu, Češi končí druzí a čtvrtfinále odehrají ve čtvrtek od 15 hodin.

60:00

Zápas skončil. Švédové potvrdili roli favoritů a zvítězili 8:4, výhře položili základ už v úvodu, kdy trestali české chyby.

57:23
Gól ŠVÉDSKO

Švédsko vstřelilo gól, vede 8:4. Tomašík střelou zleva trefil švédský blok, Nilsson přihrál lépe postavenému Sundstedtovi a ten poslal míček do prázdné české brány.

56:59

Ano, skutečně. Češi to zkoušejí v šesti.

56:59

Češi si berou oddechový čas. Trenér Cepek zřejmě odvolá brankáře.

56:11

Němeček nahrál připravenému Curneymu, jehož střelu zblokovala švédská defenziva nad bránu.

54:44

Český brankář Souček zazářil skvělým zákrokem proti Galante-Carlströmovi.

51:20

Dvojice Jendrišák - Curney hodně trápí švédskou defenzivu, teď měl Jendrišák další dva střelecké pokusy z dobrých pozic.

50:37

Češi si vytvořili tlak, přidali v osobních soubojích, neztrácejí zbytečně míčky.

49:11

Galante-Carlström zasáhl v defenzivě proti přihrávce Matejčíka před bránu z levé strany.

48:22

Švédové teď přerušili českou euforii po dvou vstřelených gólech a snaží se držet míček.

46:05

Curney povedenou přihrávkou křížem našel Jendrišáka, jehož ránu chytil švédský brankář.

44:44

Švédové ve dlouhém oslabení dvakrát inkasovali. Znervózní? Teď už jsou každopádně kompletní.

44:08
Gól ČESKO

Česko vstřelilo gól, snižuje na 4:7. Jelínek se neunáhlil se střelou, vyhnul se protihráči, jeho ránu Paulsson vyrazil, ale Jendrišák pohotově dorážel. Druhý přesilovkový gól českého týmu.

43:19
Gól ČESKO

Česko vstřelilo gól, snižuje na 3:7. Konečně český tým proměnil dlouhou přesilovku, Curney se opřel do míčku a přesně mířenou ranou trefil růžek brány. Český střelec se prosadil i ve třetím utkání na šampionátu.

41:59

Češi během dvojnásobné přesilovky několikrát pálili, ale Švédové odolali a jsou ve čtyřech.

40:01

Třetí třetina začala.

Švédové kontrolují zápas, ale v závěru druhé třetiny se nechali hloupě vyloučit Johansson a Stenberg a poslední dvacetiminutovka začne českou dvojnásobnou přesilovkou. Tým trenéra Cepka bude mít příležitost zkorigovat stav a v ideálním případě se třeba i vrátit do hry.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:59

Stenberg usedá na trestnou lavici k Johanssonovi a Češi budou hrát na začátku třetí třetiny dvouminutovou přesilovku 5 na 3.

39:15

Česko bude hrát dlouhou přesilovku. Johansson je vyloučen na pět minut za dohrání souboje s Benešem po odpískání.

38:00

Tokoš hodně důrazně napadal na útočné polovině, až mu rozhodčí odpískali nedovolený zákrok.

35:37
Gól ŠVÉDSKO

Švédsko vstřelilo gól, vede 7:2. Proměněná přesilovka. Johan Samuelsson neustále clonil před Součkem a přebíhal přesně ve chvíli, kdy vypálil Mattias Samuelsson.

34:58

První minutu v oslabení Češi zvládli.

33:57

Švédsko bude hrát přesilovku. Beneš fauloval Samuelssona v gólové pozici a jde na dvě minuty na trestnou lavici.

33:13
Gól ČESKO

Česko vstřelilo gól, snižuje na 2:6. Krásný moment. Tomašík doběhl pro odražený míček k levému mantinelu, nikdo k němu nepřistoupil, Švédové zaspali a Tomašík z úhlu parádně trefil horní růžek.

31:58

Český vzdor z první poloviny druhé třetiny pominul s pátým a šestým inkasovaným gólem. Teď zase hrají v podstatě jen Švédové.

30:52

Střídání v české bráně: místo Kafky nastupuje Souček.

30:52
Gól ŠVÉDSKO

Švédsko vstřelilo gól, vede 6:1. Larsson se ve středu na útočné polovině obtočil kolem Kološe a vypálil rychle k tyči. Brankář Kafka zřejmě bude střídat...

30:10

Tokoš v protiakci prošel střelem a posunul míček na pravou stranu Curneymu, jenž přestřelil.

28:54

Jendrišák rozehrávkou od pravého mantinelu hledal na zadní tyčce Šebka, který však neměl dobrý výhled na míček a na poslední chvíli ho netrefil.

28:11

Míček po zblokované střele Larssona skončil na horní tyčce české brány.

27:20

I Švédové zaváhali, ale Tokoše v šanci vychytal brankář Paulsson.

26:10
Gól ŠVÉDSKO

Švédsko vstřelilo gól, vede 5:1. Němeček zůstal vepředu, Švédové se dostali ve třech do pásma před českou bránu a Samuelsson našel před odkrytou sítí Sundstedta. Snadný gól.

25:40

Česká šance. Beneš zpoza brány našel před ve švédském brankovišti Koutného, který pohotově trefil brankáře Paulssona.

24:45

Koutný upadl za švédskou bránou, když směřoval k míčku, ale rozhodčí posoudili jeho souboj se švédským bekem jako čistý a nepískali.