Česko - Finsko 3:4 (0:2, 2:1, 1:1) zápas skončil

Dnešní on-line reportáž končí. Díky za pozornost, hezký večer.

O bronz budou hrát Češi v neděli od 13.45 hodin proti Švýcarsku.

Češi odehráli nejvyrovnanější semifinále mistrovství světa za poslední roky, sahali po prodloužení, ale sedm vteřin před koncem třetí třetiny Fin Salin trefil postup do finále.

60:00

Konec zápasu. V posledních vteřinách ještě Češi vytvořili závar u finského brankoviště, ale míček už do sítě nedotlačili.

59:53
Gól FINSKO

Finsko, vstřelilo gól, vede 4:3. Krutá rána pro Česko sedm vteřin před koncem základní hrací doby. Salin si udělal prostor ke střele od levého mantinelu a trefil prostor na přední tyči, kde Souček nechal trochu volného prostoru.

59:11

Jelínkova tvrdá rána nedoskákala až k brankáři, a pak rozhodčí odpískali Šebkovi nedovolený zákrok.

58:11

Tomašík byl faulovaný při přebírání přihrávky, Češi budou na polovině rozehrávat.

57:30

Brankář Souček zasáhl proti střele Kotilainena.

56:54

Mladík Němeček čistě zasáhl v defenzivě při nebezpečném finském brejku.

56:15

Míček v české moci, na hřiště jde první formace.

55:36

Lamminen po faulu Veltšmída žádal u rozhodčích dvě minuty pro českého beka, sudí nevylučují.

55:22

Sýkora zbytečně odevzdal míček, odpálil ho doprostřed hřiště, ale Finové nestačili přejít do brejku.

54:20
Gól ČESKO

Češi vstřelili gól, vyrovnali na 3:3. Česká euforie na hřišti i na tribunách, muži v červeném proti favoritovi dokázali srovnat! Šebek nebyl pokrytý při výběhu zpoza brány, dobrou práci totiž odvedl Curney a Šebek se tak mohl obtočit s míčkem a po zemi propálil finského brankáře.

53:10

Finové teď přerušili českou snahu o vyrovnání a kontrolují míček.

51:11

Finové při české rozehrávce stojí na vlastní polovině, neforčekují a čekají. Jejich defenziva je hodně zahuštěná.

50:09

Po Tomašíkově zblokované střele šli Finové do brejku 2 na 1 a Salo bekhendem v pádu minul odkrytou českou bránu.

49:56

Finové faulovali, Češi rozehrávají v rohu útočné poloviny.

48:29

Jendrišák ze středu z první trefil tyč!

48:18

Tomašík zblokoval před Součkem střelu Salina. Češi teď v defenzivě zapracovali hodně obětavě.

47:40

Souček si za bránou pohlídal odražený míček od zadního mantinelu.

47:09

Dóža byl faulovaný u mantinelu poblíž finské střídačky.

45:07

Tomašík bez přípravy pálil od pravého mantinelu, brankář Kosonen vyrazil míček nad sebe.

43:50

První český útok zatlalčil Finy před vlastní bránu, Curney v dobré pozici ještě hledal na druhém křídle Šebka, což soupeř přečetl.

42:57

Johansson šel do brejku do otevřené české defenzivy, ale minul Součkovu bránu.

42:00

Finové jsou v plném počtu. Češi přesilovku neproměnili.

40:55

Po Jelínkově střele se míček odrazil do vzduchu a Jendrišák nedokázal dorážet.

40:05

Češi od vlastní brány rozjíždějí přesilovkovou kombinaci.

40:01

Třetí třetina začala.

Nez začne třetí třetina, podívejte se do zákulisí mistrovství světa

Češi se dostali nadostřel, po 40 minutách ztrácí jen gól, soupeři dokázali vnutit svou hru a na začátku třetí třetiny budou mít dobrou příležitost vyrovnat v početní výhodě.

40:00

Vyloučen Savonen na dvě minuty za držení.

40:00

Druhá třetina skončila. V úplném závěru herního času si Češi vytvořili nápor na brankovišti, Finové museli faulovat a třetí třetina začne dvouminutovou přesilovkou českého týmu.

39:41

Zbývá 19 vteřin do konce druhé třetiny, Češi rozehrávají na pravé straně útočné poloviny.

38:08

Finové teď nejsou tak přímočaří, Šešulka se dostává k míčku a může rozehrát českou akci.

36:20

Útočný faul Laminnena. Češi získavají míček a mohou znervóznit Finy.

35:43
Gól ČESKO

Česko vstřelilo gól, snižuje na 2:3. Podobně jako Tokoš před prvním českým gólem teď získal míček v obdobné pozici i Beneš, přihrál Ondruškovi a ten trefil přesně vzdálenější horní růžek brány.

34:24

Johansson mohl završit hattrick, po jeho tvrdé střele z pravé strany zasáhl Souček ramenem a pak se ještě míček otřel o horní tyč.

32:47
Gól FINSKO

Finsko vstřelilo gól, vede 3:1. Hned po třinácti vteřinách si Finové berou zpět dvoubrankový náskok. Jendrišák byl u vlastní brány pod tlakem napadajících Finů, poslal míček na Jelínka nepřesně, vystihl to Lamminen a přihrál před odkrytou bránu skórujícímu Johanssonovi.

32:34
Gól ČESKO

Česko vstřelilo gól, snižuje na 1:2. Tokoš byl hodně aktivní při napadání za finskou bránou, získal tam míček, posunul ho před odkrytou bránu ke Sladkému a ten snadno snižuje.