Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalové cíle na severu Moravy? Obhajoba titulu i play-off

Momentka z florbalového duelu Brna a Vítkovic (modrá) | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

20 2014
Minulou sezonu měl florbalový klub 1. SC Vítkovice parádní. Muži i ženy vybojovali extraligové tituly. A teď, na startu nového ročníku nejvyšší domácí soutěže má klub ambice ještě vyšší.

„Loňským ‚doublem‘ jsme si na sebe ušili pořádný bič, laťka je nasazena nejvýš, jak jen to je možné. Já však věřím, že sezona bude ještě úspěšnější než ta minulá,“ prohlásil klubový šéf Tomáš Krásný. „Oba týmy se můžou poprat i o vítězství v domácím poháru, finále se hraje v Opavě, tak by to bylo fajn.“

Florbalové Vítkovice letos však čeká i třetí fronta - budou hrát Pohár mistrů. „Program kluků i holek je hodně nahuštěný. Soupisky obou družstev jsou však natolik široké, že by to měli všichni zvládnout,“ uvedl na klubovém webu Krásný.

Florbalový Pohár mistrů se bude hrát na začátku října ve švýcarském Curychu. „Oba týmy svým způsobem berou účast v tomto turnaji jako odměnu za úspěch v domácí soutěži, ale jsem přesvědčený, že do Švýcarska nepojedou pouze jako za odměnu. Oba týmy přes léto poctivě dřely a připravovaly se na první vrchol sezony tak, aby na něm uhrály dobrý výsledek,“ doplnil Krásný.

Druhý krajský extraligový klub FBC Ostrava má v nastávající sezoně co napravovat. V minulém ročníku extraligy muži i ženy bojovali do poslední možné chvíle o záchranu v nejvyšší soutěži. I proto si klubový šéf Rolf Franke přeje na startu soutěže klidnější sezonu.

„Nemuseli bychom hrát na chvostu tabulky jako v minulé sezoně. Chceme jít do play-off a v něm se děj vůle boží.“ Jenže situace FBC Ostrava není jednoduchá. „Máme v podstatě nový tým, ve kterém je spousta mladých hráčů. Ti sice mají za sebou nějaké výsledky z juniorské extraligy, jenže to je něco jiného než seniorská soutěž,“ připustil Franke. „Proto doufáme, že opory Skácel, Krzyžánek a Komačka mladým kolem sebe pomůžou.“

Jenže hned na úvod soutěže se trenér Petr Koutný musí obejít bez několika zraněných hráčů. „Máme tu jednu mononukleózu, dva zraněné kotníky,“ posteskl si Koutný. Ženský tým FBC Ostrava čeká druhá sezona mezi domácí elitou. „Kádr jsme posílili, proto jsou naše ambice vyšší. Chceme být v playoff,“ řekl za vedení Aleš Poukar.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze