Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Za obhajobou! Florbalová Mladá Boleslav jde na Tatran Střešovice

Jan Zahalka | foto: florbalmb.cz.

20 2014
Florbalová Mladá Boleslav touží po obhajobě Poháru České pojišťovny, dosud jediné trofeje v klubové historii. Už čtvrtek hodně napoví, poslední vítěz v zápase o postup do semifinále hostí Střešovice. Co vymyslí bývalý kouč Tatranu Jan Zahalka?

Když florbalisté Mladé Boleslavi minulou sobotu přijeli do Střešovic na extraligový zápas, jejich trenér Jan Zahalka se v útrobách haly Tatranu zastavil u otevřených dveří domácí kabiny.

„Nakukoval jsem, co tam mají nového, ale nástěnka byla úplně prázdná, takže jsem nemohl vyčíst žádné informace,“ šprýmoval s nadhledem Zahalka. Za Tatran v minulosti hrál, a především trénoval. Jako kouč je podepsaný pod posledními třemi extraligovými tituly nejúspěšnějšího českého klubu.

I proto ho v létě angažovala Mladá Boleslav. Také chce být dominantní. Také chce zažít mistrovskou radost. V této sezoně vyhlásila útok na double.

Zatímco v extralize se teprve blíží polovina základní části a Středočeši zatím drží druhé místo, v domácím poháru už nastávají důležité momenty. Mladá Boleslav ve čtvrtek od 20 hodin ve své hale hraje poslední zápas čtvrtfinálové skupiny, který rozhodne o postupujícím mezi čtyři nejlepší. Shodou okolností po pěti dnech opět proti Tatranu. Touhu po odplatě za sobotní extraligovou porážku 1:3 nelze zastínit.

„Pohár je jedním z našich cílů, chceme jít dál. Dlouho dopředu víme, že tento zápas bude důležitý,“ míní Zahalka a předpokládá, že domácí zápas sedne jeho hráčům víc. „Už na Tatranu jsme byli herně lepší, vytvářeli jsme si šance, ale nebyli jsme schopní je proměnit. Teď budeme hrát doma na rozměrově větším hřišti, navíc na parketách.“

Když hraje Boleslav proti Tatranu, mluví se o florbalových hitech bez ohledu na to, zda jde o extraligu, nebo pohár. Se Zahalkou však zápasy nehází, i když by mohly - jeho střešovická minulost je neodmyslitelná.

„Myslel jsem, že to v sobotu budu prožívat víc, ale nebylo to tak. Už toho mám hodně za sebou, a především je ve mně obrovská touha vyhrát,“ zdůrazňuje. Speciální fígle na Tatran nechystá. „Náš tým je připravovaný dlouhodobě. Trenér nemůže náhle naučit tým něco zásadního,“ sází na koncepční práci.

Vynese Boleslavi další krok na cestě za obhajobou florbalového poháru?Najdete na iDNES.czmobilní verze